Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 éves kor után Ti hogy...

2 éves kor után Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a kislányom, 2 éves koráig mindenképp szeretnék vele maradni, persze a legjobb az lenne, ha itthonról tudnék dolgozni, de ez sajnos kivitelezhetetlen.

2 éves kora után viszont a gyes jár, ami ugye elég nagy érvágás.

Rengeteget gondolkodom hogy legyen.

- Visszamegyek dolgozni , de csak 4 vagy 6 órába addig vagy bölcsi vagy nagyi vigyáz rá ( egyiket sem nagyon szeretném szívem szerint)

Illetve ha részmunkaidőben dolgozom, csökken a fizum és az a későbbi csed/gyedbe beleszámít

A másik probléma,hogy a munkahelyem másfél órára van (vonat+ BKV), tehát at kéne kernem magam, azt sem tudom, hogy ez megoldható e.

- Vagy a másik lehetőség mivel, hogy szeretnénk még egy gyermeket, megpróbáljuk úgy időzíteni, hogy kb a 2 évet töltse a kicsi, amikor érkezik a tesó (ez így nagyon csúnyán hangzik, de na)

Akkor ha lehet táppénzen itthon maradnék, aztán ugye csed stb.

Viszont bennem nagyon az az érzés van, hogy majd csak később szeretnék kistesot, egyelőre Rá szeretnem fordítani minden figyelmemet, tehát fogalmam sincs hogy legyen.

Nálatok hogy volt, hogy sikerült megoldani a dolgokat?



2022. ápr. 9. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi annyi tartalékkal vállaltuk a babát, hogy ne kelljen visszamennem. Valamennyire vonzana a részmunkaidő, mert elegem lesz az itthon létből, de engem is elriaszt, hogy akkor az alacsonyabb bérem lesz az alap később (bár nem néztem utána, hogy tényleg így van-e). Informatikus vagyok, azt nem tudom, hogy gyes mellett cainálhatok-e itthonról valami nem alkalmazotti munkát, honlapkészítés stb. Ezek az ötleteim, de még utána kell nézni, mik a szabályok.
2022. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért először abba gondolj bele, hogy 2 kisgyerek mellett még nehezebb lesz majd normális munkát találni, főleg, ha felváltva lesznek betegek, te meg új helyen kezdesz, illetve ha bölcsi, ovi nem egymás mellett lesznek. Persze ha jó munkád van, és könnyen találsz munkát, akkor ez nem kérdés.
2022. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha visszamész dolgozni, ugyanúgy nem tudod rá forsdítani az összes figyelmedet. Ha otthon vagy a picivel, akkor együtt tudtok lenni a nagyobbal is egész nap. Én ezt a 2. opciót valasztottam. Szerintem ennek több ertelme van.
2022. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Mind a két gyereknél visszamentem 6 órában dolgozni. Mivel 12 órázunk, ez heti szinten kb. 3 napot jelent. A gyerekek bölcsibe mentek ( szerintem nem ördögtől való). De persz ehhez a férjem munkahelyének is klappolnia kellett a képletbe. Ő hétfőtől péntekig dolgozik 9-től fél 6-ig, de rugalmasak, ha 8-ra bemegy, akkor fêl 5-kor eljöhet. Így ha én dolgozom, tudja a gyerekeket hozni, vinni.

Nekünk a második lehetőség eszünkbe sem jutott, mert nem akartunk ilyen kis korkülönbséggel gyerekeket.

2022. ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Tervezem, hogy visszamegyek dolgozni, a gyerek meg bölcsibe megy. Amúgy ha az első 4 éves koráig megszületik a második, akkor nem kaphatsz kevesebb csedet/gyedet, mint az elsőre.
2022. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évre visszamentem dolgozni a 2 gyerek között. De ebből 2 lett végül, mert hiába terveztük hogy majd mikor érkezzen, majd egy évig próbálkoztunk és nem akart megfoganni… Ezt is vedd számításba.


Mivel érezhetően nem szeretnél dolgozni a 2 év után (nem bántás, hanem hallatszik, hogy nem akarod másra bízni a gyerkőcöt), mérlegeld hogy a tesó érkezhet-e.


Nálunk egyszerű a helyzet, mert rugalmas a munkahelyem, emiatt egyértelmű volt, hogy a két gyerek között minimum 3-4 év lesz és tudok majd a kicsivel is együtt lenni kettesben. (Ami természetesen nem jött össze, mert covid lett, plusz ovi betegségek és folyamatosan itthon van a nagy is, emiatt egyáltalán nem tudtam kiélvezni a baba kort…)

2022. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!