Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vissza fogják írni a gyes...

Vissza fogják írni a gyes összegét?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy a baba fél éves kora előtt nem szabad dolgozni és egy hónapot otthonról dolgoztam mert a munkahely azt mondta, hogy persze szabad semmi gond. Jóval később tudtam meg, hogy fel éves kor előtt nem szabad.

Az jutott eszembe hogy az idei adóbevallásban látszódik hogy tavaly ha nem is egy hónapot de dolgoztam és volt egyszer egy kis száz ezer forint alatti bevételem. Ez ki fog derülni és vissza fogják venni a gyest illetve el fogják venni a továbbiakban? Nagyon félek



#baba #munka #GYES #otthoni munka #Fél éves kor előtt
2022. ápr. 9. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűbb, ha te bejelented.

A gYes netto összegét elosztos 30-cal azt felszorzod a dolgozott napok szàmàval, ennyit kell visszafizetned.



Hogy megy baba mellett?

Én mindig àmulattal nézem, ha valaki dolgozik pici mellett itthon, ahol erre nincs meg az apparátus.

Nekem nem ment volna, most készülök vissza a munka világába.. hát félek tőle

2022. ápr. 10. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, dobj egy privit, milyen jogviszony volt (mv, megbízás, alkalmi), aztán elmondom, mit tegyél.
2022. ápr. 10. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első kommentelő : ez biztos ? Nem veszik el az egészet ?


Második : írtam


Köszönöm a válaszokat

2022. ápr. 10. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért vennék?

Azt veszik el, elvileg, mikor nem járt..

Munkavégzés mellett kaphatod, csak az első 6 hónapban nem.


De látszólag a 2. Jobban ért hozzá, gondolom szakmabeli.

Kiváncsi vagyok mire juttok.

2022. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!