Ha GYED alatt jön meg a második gyerek mennyi CSEDET fogok kapni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat, hogy ugyanazt megkapom, mint az elsőnél, ami jó lenne.


És hogy lesz egyébként ez a csed gyed gyes dolog? 20 hónapos lesz az első gyerek, amikor jön a testvér. Hallottam, hogy két éves korig együtt kapom a csedet és gyedet-tényleg így van? és mi lesz utána? Gyed a másodikra, gyes az elsőre, vagy csak a gyed a másodikra?

előre is köszi!



2022. máj. 5. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hetente legalább 1 ilyen kérdés van. nem igaz, hogy ilyen nehéz használni a keresőt.


ha nem mész vissza akkor ugyanaz lesz az alap mint az elsőnél. párhuzamosan kapod az ellátásokat, mikor melyikre mi jár.


Szívesen!

2022. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, elismerem előbb tettem fel a kérdést, mint elkezdtem keresgetni. Olyat is találtam most, hogy valaki papíron visszamegy dolgozni, aztán egyből táppénzre megy.. így egyszerre kap táppénzt meg gyedet.. ez mennyire normális? eléggé a rendszer kihasználásának tűnik. Ez befolyásolná a Csedet, vagy áll z, hogy ha az első gyereknél nagyobb volt a CSED, akkor a második után is azt kapom.
2022. máj. 5. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 napot nem mentem vissza a 2 gyerek közt.

Kapom a nagyra ami jár, es ahogy meglett a kicsi, párhuzamosan kapom rá is, ugyan azt, amit a nagyra.

2022. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Elmehetsz táppénzre Gyed mellett. Kell írnod egy kérelmet, hogy lemondod a fizetés nélküli szabadságot.

A csed napi alapja a te életedben úgy alakul, hogy vagy a szerződés szerinti béred alapján, vagy a minimálbér 2szerese (400.000) alapján határozzák meg. Ezek közül a kevesebbet kapnád, KIVÉVE,(itt jön be a kedvezményszabály) ha az előző gyermekre kapott csed magasabb összegű, mert akkor ugyanaz lesz.

Próbáltam érthetően leírni, nem tudom mennyire sikerült, de máshogy ezt sajnos nem lehet elmagyarázni 😅

2022. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi *esetedben (nem életedben)
2022. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az alapbérem 180 nettó körül van, de szerencsésen úgy alakult, hogy a csed számolás időszakában nagyon sok extra juttatást kaptunk, így a csed több mint 400-ra jött ki. Ezt akkor ha jól értem nem kockáztatom azzal, hogy visszamegyek dolgozni/táppénzre. Majd megérdeklődöm akkor pontosan a lehetőségeket.
2022. máj. 5. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ha visszamész táppénzre, nem számít, ugyanúgy nem lesz béred, amiből számolnának, úgyhogy semmiképp nem jársz rosszul:)
2022. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!