Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérhetek több gyerektartást?

Kérhetek több gyerektartást?

Figyelt kérdés
Nem jó "rubrika" alá írom, mert gyerektartásról van szó, de nem találtam a megfelelőt. Arrolvan szó, hogy van két kamasz gyerekem és el váltunk a férjemtől már 9 éve. A gyerektartás 20-20 ezer per gyerek. Mire meg veszem a bérleteket és kifizetem a sukiba a kaját, még "rá is kell fizetnem", mert a gytartás nem elég. Minden nagyobb költséget felezünk, ami meghaladja a 20 ezer ftot. Ne értsétek félre, nem vagyok pénzéhes, de egyre kevesebbet tudok a gyerekekre szánni. Egyre többet kell költeni rájuk. Minden drágább lesz...gondoltam beszélek apukával, hogy emelje meg 10-10 el a gyerektartást. De még csak nekem se kéne ide adnia, felőlem a gyerekeknek oda adhatja. Ők gyűjtenek minden pénzt, meg szerencsére nem bulizósak. De szerintetek megtehetem? Nem sok egy embernek kiadnia 60 ezret a gyerekekre? Úgy hogy nem velük van. Nálunk nincs megszabva mikor mehetnek, amikor akarnak, amennyit szeretnének. Bár mostanában hanyagolják az apjukat.
2022. jún. 13. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

A fizetés 50% ig vonható gyermek tartás.

20 ezer sztem kevés per fő, manapság, én kaptam ennyit Aputól 2004ben, akkor voltam 18 éves.


Bíróságnal kezdeményezheted hogy vizsgálják felül, az eljárás díjára meg lehet kérni kérelmet, hogy engedjék el, de ezt is leírják sztem. A férjem most kérte hogy % helyett fix összeget fizessen a lánya után.

2022. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne kérhetnél többet. Exed milyen anyagi helyzetben van?
2022. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 nekünk is fix összeg van feltüntetve

#2 hát az ő anyagi helyzete biztos megengedheti, a több gytartást. 500 ezer felett keres, bár minimálbérrel van bejelentve.

De nem akarok a pénztárcájába turkálni, mondjuk őt sem érdekli, hogy miből oldom meg őket:/

2022. jún. 13. 22:42
 4/25 qkker1 ***** válasza:
20%

"A gyerektartás 20-20 ezer per gyerek. Mire meg veszem a bérleteket és kifizetem a sukiba a kaját, még "rá is kell fizetnem", mert a gytartás nem elég. "


Teljesen jogos, hogy rá kell fizetned. A gyermektartás nem azt jelenti, hogy neked semmit nem kell költened a gyerekre!

2022. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 qkker1 ***** válasza:
28%

"Minden nagyobb költséget felezünk, ami meghaladja a 20 ezer ftot. "


Még többet is ad, mint kellene. Vagy elfogadod ezt, vagy összességében kevesebbet fogsz kapni!

2022. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
Elég szomorú hogy kb 5 kilót keres, és magától sem ad a kamasz gyerekeinek. Dondolom direkt jó neki a minimálbér is
2022. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
20 ezer Ft nagyon kevés. Én 60 ezret kapok egy gyerekre, ő is kamasz.
2022. jún. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#4es ...szerinted csak ennyi 2 gyerek? Bérlet meg menza kaja? Akkor neked nincs gyereked. Egy gyógyszertár 10ből nem jön ki, ruha, költőpénz, stb stb. Sok minden van ezen felül. Tisztába vagyok vele, hogy a nagy része az enyém...

#5 ....ez a 20 ezer ft ezt ne úgy értsd, hogy a gyerek el megy vásárolni 21ezer ftért (bár nem szokott) és már szaladok apukához...hanem pl ha a szemüveg vagy edzőcucc ...tehát egyszeri vagy alkalmi beruházás, akkor felezünk

2022. jún. 14. 06:00
 9/25 anonim ***** válasza:
81%
Alapesetben a 20e/gyerek kevés, de nálatok a nagyob költségek felét is fizeti, így azért nem olyan rossz az. Esélyes, hogy ez megszünne, ha emelest kernel
2022. jún. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%
Gyogyszer csak nem kell minden honapban????
2022. jún. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!