Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Már pár hónapja próbálkozunk...

Már pár hónapja próbálkozunk a férjemmel gyermekvallalás terén, de eddig nem jartunk sikerrel. 7 éve dolgozom a munkahelyemen. Fel szeretnék mondani. Ha ezután mégis összejön a baba, csak a gyesre lennék jogosult?

Figyelt kérdés

Persze szeretnék másik munkahelyet keresni, de egyelőre nem találtam, vagy ahova jelentkeztem, nem jeleztek vissza. Itt viszont nem bírom tovább, az sem tart vissza, hogy ha innen mennék gyedre, nagyon jó összeget kapnék.


Nagyon szépen köszönöm előre is, ha tudtok érdemleges választ adni a kérdésemre.



2022. jún. 26. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig ne valts míg nincs másik biztos munkahely! Nem mind1 hogy mennyi a Csed összege. Az egyik a fizetésed közel 100%a a másik még 30.000 forint sem. Plusz nem mehetsz tappenzre csak amennyit ledolgoztal előtte.
2022. jún. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam.Hét év után ki akartam lépni,de kitartottam és terhes lehettem.Szép összegű gyedet kaptam. :)) Szóval ne lépj ki!
2022. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha felmondás után 1 éven belül születik a baba, akkor is a munkaviszonyod alapján számolják a gyedet.
2022. jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem úgy számolják, ezt honnan vetted? Főleg hogy gondolom egy évig nem lógna a levegőben, hanem lenne új munkaviszony, hiszen egy évig akkor semmi jövedelme nem lenne...
2022. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba születésekor nincsen biztosítási jogviszonyod, vagy ez a baba születése előtt (azt hiszem, de nem biztos) 45 nappal régebben szűnt meg, akkor csak a gyes jár + csp, a 2 együtt nincs 50ezer ft (de még lehet 40sem...).


Én csak akkor mondanék fel, hogyha van másik munkahely, ha pedig menet közben terhes leszel, akkor (ha annyira utálsz ott dolgozni) kiíratod magad tp-re (bár ez sem túl etikus).

2022. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó.A kettő együtt 37.000 ft. :)
2022. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám ott a munkahelyemet, ha próbálkozunk. Azt a pár hónapot már féllábon is. Nagyon kellemetlen tud lenni, amikor próbaidő alatt tudja meg az ember, hogy babát vár, elég csak itt olvasgatni... Ha meg nem dolgozol, akkor nem kapsz ellátást, csak nagyon siralmasat, ami kb. arra elég, hogy pelenkára meg száraz kenyérre fussa.

Nálunk pl. fél él a próbaidő. Ha holnap felmondasz, tegyük fel 30 nap a felmondási idő + 6 hónap. 7 hónapig nem kellene teherbe esned, ami azért statisztikailag elég hosszú idő két egészséges fiatalnál ahhoz, hogy összejöjjön a baba.

2022. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!