Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Csed igènylèse után mennyi...

Csed igènylèse után mennyi idő a bírálat?

Figyelt kérdés
Mèg ebben a hónapban meg kapom ha 4.èn le adom,vagy hogy működik a folyamat?
2022. júl. 1. 21:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Július 29.e egyébként a szülès időpontja
2022. júl. 1. 21:13
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Elvileg jövő hónapban már kapnod kell.
2022. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ebben a hónapban biztos nem
2022. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, majd következő hónap elején valószínűleg.
2022. júl. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Én tavaly szeptember végén szültem, 4 héttel elöbb igényeltem.

Szeptember 6án adtuk le az igénylést.


Október 10.én bírálták el. Addig nem teszik amíg nincsenek benn a gyerek papírjai (anyakönyvi, lakcím, taj). Az októberi utalásból így sikeresen kimaradtam. A szeptember elejétől járót novemberben kaptam meg.

Októberben meg 1ftot sem. Telefonon annyit mondtak erre, ne vállaljon gyereket, aki 1 hónapnyit nem tudott összespórolni. Szó szerint. (Valahol jogos. Csak akkor az ügyintézést sem így kellene csinálni)

2022. júl. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
5-ös. Nem lehet, hogy esetleg még a csed előtti táppénzes papírjaid nem voltak meg? (Már, ha voltál egyáltalán táppénzen). Tb kifizetőhelyen dolgoztam, és sokszor azért nem tudtuk elindítani a csed folyósítását, mert az utolsó táppénzes papír hiányzott.
2022. júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6!

Nem voltam táppénzen 🤷‍♀️

Oeptől kapom, nem kifizetőhely a cégem.

Ott pedig (a mi megyénkben) állítólag ez a rend, hogy hiába igenyeli az ember elöbb, addig nem utalnak, míg nincs a gyerek is "lepapirozva".


Szóval marhára megéri elöbb elindítani 🙄

2022. júl. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát fura a rendszer az biztos. Én június 3-án szültem, két helyen dolgozom. Mindkettő kifizető hely. A főállásomból már megkaptam a határozatot, júli 10-ig utalnak, és utána is minden hónap 10-ig, a fizukkal együtt. A másik munkahelyemen még ülnek a táppénzes papírjaimon az egyik csoportnál, így ott nem kaptam még határozatot. Kíváncsi vagyok ők hóközivel kifizetik-e majd, vagy elkészülnek fizu időszakra.

Én a szülés napjától kértem a CSED-et, ehhez valóban meg kell várni a baba papírjait. 6 hetet voltam táppénzen a 35. héttől. Már akkor megjegyeztem, hogy én viszonylag jól keresek, jó a táppénzem is, a CSED-em is az lesz. Kihúzzuk. De az a hektikusság, ahogy ilyenkor a táppénz jön, majd a CSED-re kell várni, az azért elég komoly feladvány lehet szerényebb bevételű családoknál...

2022. júl. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ès a MÁK-vagy OEPhez kell eladni?!
2022. júl. 2. 09:36
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
A munkáltatódhoz kell leadni. Ha tb kifizetőhely, akkor ők fogják fizetni, ha nem, akkor a kormányhivataltól fogod kapni.
2022. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!