Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kevesebb, mint 30 nap munkavis...

Kevesebb, mint 30 nap munkaviszonyra mennyi CSED jár?

Figyelt kérdés

10 éve folymatosan biztosított vagyok, az utóbbi 1 évben katásként.

Október közepéig vállaltam be még 1 utolsó munkát, viszont az szabályozás miatt bizonytalanná vált. A szeptembert még megkapom augusztusban előre, mert jófej az a cég. Viszont felajánlották, hogy ha már ilyen idióta a rendszer akkor mi lenne ha bejelentetnének októberre. Viszont ez csak 14 nap lenne (utána már csed vagy Máté). Így jobban járnék? Megkapnám a 14 napra időarányosan a csedet / a minimálbér 2x-ese utána (amelyik a kisebb)?


2022. júl. 18. 10:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Erre gondolok, h így működhet-e:

Ha nincs 120 nap jövedelem:

Amennyiben az 1. és 2. pontban meghatározottak szerint nem lehet a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját megállapítani, akkor azt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani azzal, hogy a naptári napi alap a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad részét nem haladhatja meg.

2022. júl. 18. 10:37
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt, és akinek a gyermeke


a biztosítás tartama alatt vagy

a biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik.


Ezekkel mi a helyzet?

2022. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Azt írod , 10 éve folyamatos a munkaviszonyod, közben meg mégis csak 14 nap van? Kicsit írd le kérlek ellentmondás nélkül , mert így nem tudunk segíteni .
2022. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A biztosítotti viszonyom 10 éve folyamatos. Rosszul fogalmaztam
2022. júl. 18. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:

de mikorra vagy kiirva?


ezekből nem lehet megállapitani


nem érteni hogy ha Kata-s vagy mist, utána meg bejelent egy cég!?

2022. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztositott viszony alatt mit értesz ? 10 éve van folyamatos TB fizetve utánad , vagy 10 éve van folyamatos megszakítás nélküli munkaviszonyod? A kettő nem ugyanaz.
2022. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En szerintem pedig valamit felre erthettel..


Azon kivul,hogy ezekbol az informaciokbol akkor melyik a helyes? Ha 10 eve dolgozol akkor meg van a ket ev munkaviszonyod,ha csak 14 nap akkor egyertelmuen nincs ket eved. Raadasul amit a vegen irsz,hogy megkapnad-e a minimalber ketszereset??? Mar miert kapnad a ketszereset? Utana bemasoltad hekyesen,de ertelmezni rosszul ertelmezted. A minimalber 133.000 Ft netto, ha ezt kapnad akkor ennel a 133.000 Ft-nal ketszer kapnal kevesebbet, azaz kb 45.000 Ft-ot. Ami max a havi pelenkara eleg,de nem egy gyerekre.

2022. júl. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, az elottem levo nagyon jol irja.


TB-t akkor is kell fizetned,ha nem dolgozol. A bejelentett munkaviszony pedig megint mast jelent. Hiaba dolgoztal 10 evet,a munkaviszonyban nem sok megszakitas lehet,kulonben nem fogadjak el.

2022. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!