Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy is van ez?Most terhes...

Hogy is van ez?Most terhes vagyok,van egy két és fél éves lányom.Úgy tudom a melóhelyem három éves koráig köteles állományban tartani?

Figyelt kérdés
De így hogy terhes vagyok,nem rúghatnak ki?Vagy így is elküldhetnek?
2022. aug. 4. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem küldhetnek el, az újabb terhesség miatt védett vagy.
2022. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. aug. 4. 12:50
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem küldhetnek el, sőt kérheted a követezőt:


1. Kéred az állományba való visszavételedet;

2. Utána kiveszed az éves szabadságodat egyben

3. Utána (ha az orvos kiír) elmész szülésig táppénzre.

4. Szülés után pedig kezdődhet az újabb CSED-GYES-GYED


Mindez teljesen törvényes, és ha volt alapbér emelkedés a cégnél, akkor magasabb lesz a járulékaid összege.

2022. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Milyen jó az ilyen alkalmazott. Ezért nem veszik fel sok helyre a normális nőket se. Köszi
2022. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😊
2022. aug. 4. 13:21
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 4-es! Te tényleg normálisnak tartod magad egy ilyen mondat után?? Szerinted azért nem normális valaki mert gyermeket szül és nem szeretne a 2 között 10 évet? Vagy mi a gond?

Ha nincs munkád ne másokra fogd, szerintem már az interjún kiderül, hogy te egy idióta vagy és ezért nem vesznek fel! Én se alkamaznék ekkora bunkó, akinek ilyen a felfogása!

2022. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

#6


Az a probléma, hogy egymást buzdítják táppénzcsalásra.

Ha otthon vagy cseden, gyeden akármi az nem baj, az nem kerül semmibe a minkáltatódnak, vesz fel valakit a helyedre és szuper minden, ha viszont kamu ól visszamész és elmész táppénzre, akkor a munkáltató fizeti a táppénzed 1/3-adát tulajdonképpen a semmire.

2022. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem csalás, hisz a jogot nem mi találtuk ki. Viszont igen minden ember él a lehetőséggel, aki tud, hogy havi kB 30000 Ft helyett, kb 150000- ből tartsa fenn a családját.

Orvos pedig csak akkor ír táppénzre ha indokolt pl éjszakázás, veszélyes anyagokkal való munka, vagy mert a magzat veszélyeztetett

2022. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Engem ki akart írni a doki,de mondtam neki,hogy gyesen vagyok.Nem biztos ,hogy a munkáltatóm fel fog venni táppénzre!Vagy ez kötelező nekik,ha a doki kiír?

Amúgy 10 évet húztam le ezen a melo helyen,nem 3 hónap után mentem szülni.

2022. aug. 4. 14:55
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha az orvos kiír köteles táppénzre engedni, de felülvizsgálatot kérhet, amin ha megállapítják, hogy indokolatlanul írták ki akkor baj van...
2022. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!