Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikortól vállalhatunk gyermeke...

Mikortól vállalhatunk gyermeket, hogy az alábbi feltételek is teljesüljenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal régóta tervezünk gyermeket, azonban elég nehezen találtam munkát, dolgoztam 5 hónapot 2021.04.30-ig. Illetve most találtam újra munkát 2022.08.23-tól. Párommal babát szeretnénk minél előbb, viszont szeretnék itthon maradni majd a kisbabámmal, és dolgoznom kéne 1 évet, hogy meglegyen a két éven belüli 365 nap biztosított munkaviszonyom. Szeretném, ha Csed, Gyes, Gyed..járna nekem. Ha én most dolgozok 8 hónapot, majd terhes leszek, utána még dolgozok 4 hónapot, akkor meglenne az egy év munkaviszonyom, azonban ha csak 6 hónapot dolgozom és teherbe esem, utána még 2-3 hónapot maradok és ha kiír az orvos táppénzre akkor szülésig nekem még beleszámít a táppénzes időszak, mint munkaviszony? Tehát így szülésig meglesz az 1 év biztosítottságom és járni fog minden "ellátás"? Sajnos az az 5 hónap munkaviszony már nem valószínű hogy szülésig beleszámítana a 2 évbe, tehát azt kizártam a kalkulálásból.😁

Lehet kacifántosan írtam a megfogalmazást, de minden adott számunkra egy babához, csak részemről kevés a munkaviszony. Remélem tud valaki segíteni ebben a kérdésben. Előre is köszönöm a válaszokat!😊



2022. aug. 24. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, a táppénz beleszámít a 365 napba. Viszont maximum annyi napot lehetsz táppénzen, amennyit előtte folyamatosan dolgoztál. Én a helyedben nem centizném nagyon ki, mert sajnos nem tudhatjuk előre, hogy problémamentes lesz-e a terhesség 🙁
2022. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es válaszoló.🥰 És ha teszem fel nem lennék veszélyeztetett terhes akkor ugyan olyan táppénzre mehetnék el "mintha beteg lennék"?
2022. aug. 24. 22:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A "sima" betegségnél az első 15 munkanap az betegszabadság, erre a bér 70%-a jár. A veszélyeztetett terhességi táppénznél első naptól kezdve táppénzt folyósítanak, ami a te esetedben az átlagbéred 50%-a lesz.
2022. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha nem vagy veszélyeztetett, akkor dolgozz, amíg bírod. Nem betegség a tethesség. Még alig van valami munkaviszonyod, de már azt akarod a terhességgel sumákolni, hogy hogy ne dolgozz tovább!
2022. aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor vállalnék a helyedben, ha fixen megvan az egy év. Nem lehet tudni mi történik, lehet beüt valami olyan probléma ami miatt terhességed első napjától feküdnöd kell, sose lehet tudni.
2022. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, nagyon hasznosak voltak.
2022. aug. 26. 16:38
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló, még azt fűzném hozzá, hogy nem sumákolni akarok, hogy hogyan ne kelljen dolgoznom, ugyanis imádom a munkám, de szeretnék minél előbb gyermeket vállalni, nekem ez a fő célom.
2022. nov. 28. 18:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallgass rám, legyen meg a biztos 1 éved és csak utána próbálkozzatok. Az nem olyan sok idő... Mai világban ne kockáztass és játszadozz ezzel.
2023. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!