Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatóm kifizetőhely,...

A munkáltatóm kifizetőhely, ők utalták a csedet/gyedet. Most lesz 2 éves a kislányom, a GYES-t is a munkahelyemen kell igényelnem?

Figyelt kérdés
2022. aug. 26. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2022. aug. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem, kormányablakban tudod vagy ügyfélkapun keresztül!
2022. aug. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Kormányablak
2022. aug. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Most igényeltem pont én is, ezen a honlapon keresztül (ha van ügyfélkapud, bár ma már kinek nincs):

[link]


Kb 3 nap alatt el is bírálták, szóval nem lacafacáztak. Arra figyelj, hogy mindenképp írd bele, milyen módon kéred a folyósítást (bankszámlára, szlaszámmal), mert nekem először a postás hozta ki, mint a nagymamáknak a nyugdíjat szokták :D

2022. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, eddig te is a munkahelyedtol kaptad az ellátásokat?
2022. aug. 26. 09:09
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Mindegy ki honnan kapta eddig.A gyest csak a kormányablakba tudod intézni,vagy ahogy írták ügyfélkapun.Én amúgy a munkáltatótól kaptam az ellátásokat,kaptam is levelet mielőtt lejárt a gyed,hogy intéztem a gyest a kormányablakba.Nem a 4-es vagyok,hanem a 3-as.
2022. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, igen, nekem is kifizetőhely a munkahelyem és ők intéztek eddig mindent.
2022. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 6os csak azért ertetlenkedtem mert az első válaszoló azt írta h a munkahely
2022. aug. 26. 12:04
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"A gyermekgondozást segítő ellátás iránti igényt elbíráló szerv: szülő esetében az igénylő lakóhelye szerint illetékes megyeszékhely szerinti járási hivatal, illetve, ha az igénylő munkahelyén működik ilyen, akkor a családtámogatási kifizetőhely. "


Mert a munkahely is intézeti, de mindegy, le kellett pontozni nullára....

2022. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet a jogszabályban benne maradt ez a mondat, de már évek óta nincs csaladtámogatási kifizetőhely a cégeknél.

Annyit tesz a munkáltató, ha megkapja a kérelmet, hogy elpostázza az illetékes kormányhivatalnak, de ez csak hosszabb ügyintézést szül.

2022. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!