Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi történik akkor,ha ellátás...

Mi történik akkor,ha ellátás alatt szűnik meg a cég ahol dolgoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen folyamatosan, határozatlan idejű szerződéssel. Esküvő után vagyunk,tervezzük a babát. Hallottam mostanában olyan információkat,hogy ha majd elmegyek táppénzre vagy babázni,a céget vagy beleolvasztják a nagyobb cégbe,vagy teljesen megszüntetik. (Csak egyedül vagyok irodai dolgozó,a többiek fizikai munkások.) Ebben az esetben mi történik? Mi lesz az ellátásaimmal?

Sajnos az ügyvezetők nem rugalmasak ezekben a témakörökben,így egy kicsit megijedtem,hogy esetleg ellátás nélkül maradok valamelyik szakaszban.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!


2022. okt. 6. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én egy családi bt-ben dolgoztam. Mikor 7hetes voltam, akkor halt meg a főnököm. A huga vette át így a céget, de neki semmi köze nem volt hozzá.

A nevét adta, de én dolgoztam szülés elötti utolsó hétig.


Csed alatt megszüntette a céget. Gyeden vagyok most. Nekem annyi hátrányom van, hogy nincs hova visszamennem. Illetve egymás után akartuk a 2 gyereket, de így nem lesz ez.


Táppénz alatt szűnne meg, akkor a táppénz addig járna. Illetve a csed/gyed feltétele a jogviszony. Ha megállapítás után szünikmeg, azzal már nincs baj.

2022. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a választ.


Igazából az a helyzet,hogy ez nagyon stresszes munka,így meg főleg,hogy teljesen egyedül maradtam az irodában,amint megállapítják a terhességet szeretnék menni táppénzre.

2022. okt. 6. 13:09
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha megszűnik esetleg a cég,a kollégákat át fogják jelenteni a másik cégbe. Nyilván az lenne a jó,ha engem is átjelentenének. A tulajdonosi kör is ugyanaz.
2022. okt. 6. 13:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak vagy átjelentenek, vagy nem... ha megszünteti a mostani céget, nem köteles átjelenteni a másikba
2022. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,ettől félek én is. Elképesztő,hogy az ember mennyire kiszolgáltatott tud lenni egy ilyen helyzetben IS.
2022. okt. 6. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nek táppénz alatt szűnt meg a cég ahol dolgoztam, passzívan voltam jogosult csedre de gyedre már nem :(

Ha csed alatt szűnik meg a jogviszonyom akkor viszont kapni fogod a gyedet is.

2022. okt. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!