Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol tudom visszanézni, hogy...

Hol tudom visszanézni, hogy 2019-ben mit vontak a gyedből?

Figyelt kérdés
Kaptam adótartozást, mert állítólag kértük mindketten az adókedvezményt 5 hónapig. Már a férjemnél nem jó, amit mondanak. Teljes káosz. Navnál voltam és nem tudják megmondani miből vonták tőlem. A férjemnél egész évre van igényelve, amikor vállkozó volt nyárig és nem is tudta igényelni. 2019 októbertől dolgoztam az 1 évesem mellett és a munkahelyen nem kértem. Az év utolsó 5 hónapját dobta ki a gép. Akkor csak a Gyed lehet. Az adóbevallásom alapján nem kértem arra az 5 hónapra adókedvezményt. A férjem azon a nyáron ment el munkahelyre dolgozni és augusztustól ő kérte. Az is durva, hogy erről 3 napja értesítenek, most vették észre.
2022. okt. 21. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

100%

[link]


Itt ügyfélkapu regisztrációval a szolgáltatások/járulékadat-kivonat menüpontban le lehet kérdezni a 2019 adóév befizetett SZJA-t és egyéb járulékokat. Havonta igénybe vett családi adókedvezmény is fel van tüntetve. Vagy előkutatjátok az m30-as nyomtatvanyokat amiket minden év elején megkaptok, azon is rajta kell lennie mindennek.

2022. okt. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megnézem
2022. okt. 21. 09:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2020 elején kellett kapjál éves igazolást a 2019-es jövedelmedről és a levont adóról. Vagy ha van ügyfélkapud, akkor a Magyarország.hu-n le tudod kérni havonta a kifizető által vont adót, de egyszerűbb ha megvan az éves igazolásod.
2022. okt. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igy jártunk mi is. Vagyis részben.


2019u gyan így. Mi évközben nem vesszük ki, adobevallással kérem én kindig 1 összegben.


2019februárban ment el férjem dolgozni, juniusig (elötte utána a vállalkozása volt a fő foglalkozása. Elmondta a cégnél, hogy nem veszi igenybe. De mégis aki ibtezte neki, havonta arra az 5 hónapra beleszámolta.


3 hete jött a levél, akkor bukott ki. Mi is csak akkor tudtuk meg, hogy a cég hibazott.

Így új bevallast kellett beadnunk, visszamenőleg javítani. Illetve 50ezer ft-ot visszafizettették.

2022. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előveszed az igazolásokat, azokból egyértelműen kiderül, ki és mennyit vett igénybe.
2022. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztük és nekünk is rosszul csinálta meg a könyvelő. Fizethetünk mi is. Bosszantó, ha pénzt adtunk érte és elrontja. Nem is jelezte felénk a könyvelő a tartozást. Örülhetünk, hogy csak ennyit küldtek ki, mert a könyvelő az egész évre behúzta az adóbevallásán a férjemnek és nekem is a családi adókedvezményt. Ma megnéztem és jól emlékeztünk, hogy nyárig vállalkozó volt és nem tudta igényelni. Férjemnek évekig könyvelt és mégis sikerült rontani.
2022. okt. 21. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!