Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megoszthatjuk a GYED-et a...

Megoszthatjuk a GYED-et a férjemmel úgy hogy először én utána pedig ő veszi igénybe?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy a CSED-et én venném igénybe utána pedig még a GYED-et a gyermek 1 éves koráig. Utána visszamennék dolgozni, nálunk van állandó home office. Akkor én nyilván lemondom a GYED-et, a férjem így igénybe vehetné, hogy 1 évet ő is otthon lehessen velünk? Az ő munkakörében sajnos nincsen home office, így ez lenne a legegyszerűbb megoldás.

2022. okt. 21. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az összeg miatt amúgy sem számít akkor a GYEDet sem kell feltétlenül átadni, te megszunteted a fizetés nélküli szabit, ő meg kérvényezi. Ez magával az ellátással nem függ össze, hisz te is dolgozhatsz gyed mellett.
2022. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, mi is így csináltuk.
2022. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babyboom567 ***** válasza:
10%

Ez így tök jól hangzik, de mit szólnak a férjed munkahelyén, és visszavennék -e utána?Technikailag lehet, és kötelesek elengedni, a visszatérés kérdéses inkább.És nem azért mert apuka, és nem az előítéletek miatt, nekünk is van ismerősünk, mindkét gyerekkel így csinálták,de ott a melóhely partner volt ebben.

És hidd el nekem, hogy NEM lehet HATÉKONYAN dolgozni,másfél éves mellet.Bárki bármit mondd, NEM LEHET.Sem a munkára, sem a gyerekre, nem fogsz tudni figyelni.Olyan dolgot lehet megcsinálni,amit nem baj ha, 2-10 percenként abbahagyod 2-30 percekre.Vagy kötetlenül, alvás helyett csinálod.Bár egy másfél éves mellett, örülsz ha 3x2 órát tudsz aludni szakaszonként.

Gyerekkel otthon lenne, egy kő kemény munka,sokszor hetekig hónapokig kb normális alvás nélül.A home office persze ebbe belefér, ha azért kell hogy ne legyél hajléktalan, vagy ne fagyj meg a lakásodba, vagy ne halj éhen.Mert ekkor muszáj bármit megcsinálni.

2022. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom az apa gondozná a gyereket, hiszen ő, ha jól veszem ki a kérdező szavaiból, a gyed mellett nem dolgozna. Amúgy törvényileg nincs akadálya.
2022. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A munkahelyen nem lenne probléma, szerencsére jó a hozzáállásuk.

Egyébként igen, úgy lenne ahogyan az utolsó írta. Amíg nekem dolgom vagy megbeszélésem van a férjem lenne a gyerekkel.

2022. okt. 21. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyed mellett lehet dolgozni.

Másrészt én azért utánaszámolnék, hogy melyik alternatíva éri meg jobban anyagilag.

Persze, ha te milliós fizetést kapnál, ha visszamész dolgozni, akkor nyilván mindegy, de a mai állapotok mellett biztos, hogy nem reckíroznánk a pénzzel, csak azért, hogy a férjem 1 évet otthon lehessen.

2022. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyjából ugyanannyi a fizetésünk, nálunk még vannak járandóságok az alap fizetésen felül, így anyagilag nem probléma.
2022. okt. 21. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
1, csakhogy akkor az apa biztosítási jogviszonya szünetelne.
2022. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!