Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Passzív táppénz már nincs ?

Passzív táppénz már nincs ?

Figyelt kérdés

A határozott idejű szerződésem december közepén ( az az pár nap múlva ) lejár. Babát várok márciusra. A munkahely nem tud hosszabbítani így elvileg elesek a CSED/GYEDTŐL (egyébként most is GYED-en vagyok. Egészen nyárig)

Anyósom azt javasolta menjek passzív táppénzre. De ahogy olvastam az kb 10 éve nem létező dolog. Vagy ez vissza jött volna?


A védőnővel beszéltem, ő mondta hogy 42 munkanapi szünet lehet, az az kb 2 hónap. Ami azt jelenti hogy másfél-2 hónap miatt bukom el az ellátásokat.

Lehet lenne rá lehetőség hogy felvegyenek egy munkahelyre, de még az sem biztos. Munkanélkülire sem tudok elmenni így GYED alatt. Kb sehogy sem jön ki jól ez.

Szóval a passzív táppénz jutott eszébe anyósomnak, van ilyen? Vagy más néven fut?


Köszönöm.ha elolvastad


2022. dec. 12. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már nagyon rég óta.


És igen, a te esetetben sehogy se jó.

Gyed alatt nincs munkanélküli.


Ami még felmerült bennem, hogy ez a cég ahol most jár le, ez az, ahonnan az előzővel gyedre mentél? Vagy az a munkaviszonyod hogy van?

2022. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Nincs.

A megszűnés napján zárasd le a tp-t, másnap indíts egy ev-t, és kérd a háziorvostól újra az állomáynba vételt. Az első naptól jár ev-ként a táppénz, jr a csed, gyed.

2022. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Csak azt tegyük hozzá, hogy amíg e.v-ként táppénzen van, annak a táppénznek a harmadát fizetheti a nav felé.
2022. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
3, ev maga után nem fizet tp-hozzájárulást. Soha nem is fizetett. Úgyhogy ne tedd hozzá, mert marhaság.
2022. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Vagy az apuka vegye át a gyedet, ès akkor lehet játszani a munkanèlkülivel.
2022. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1# igen erről a munkahelyről jöttem el GYED-re. Van jelentősége?


Mi az az e.v?


5#marmint hogy mondjsk le a GYED-röl és férjem menjen GYED Extrára?

2022. dec. 12. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

1 vagyok.


Csam azért kérdeztem, mert ha ez ami megszűnik, ez csak egy masodállás lett volna, akkor ott a regi munkaviszony, ami hátha élne. De ezek szerint nem.


E.v. = egyéni vállalkozó


Igen, ha te lemondod a gyedet, ferjed igenyli, akkor te el tudsz menni munkanélkülire. A munkanélküliről meg el tudsz menni csedre/gyedre (csak akkor a másik gyerek utánit is vissza kell venned a férjedtől, mert1 csaladon belül csak 1 szülő igenyleheti az ellátásokat.

2022. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. dec. 13. 16:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!