Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Emelt összegű családi pótlékot...

Emelt összegű családi pótlékot meg lehet igényelni ügyfélkapun is?

Figyelt kérdés

Vagy csak személyesen, illetve postán beküldve a papírokat?

Ha igen, hogyan? Melyik nyomtatványt kell kitölteni? Eügyfélen csak sima családi pótlék igénylése űrlap van. A gyerek után már kapok normál családit.


2023. jan. 12. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell újra megigényelni! Kérni kell egy tartósbeteg igazolást az illetékes szakorvostól és azt be kell vinni a kormányhivatalba. Ennyi az egész.
2023. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ide lépj be az ügyfélkapuval. Űrlapok menüpont alatt, az online beadható ürlapok résznál van a Kérelem csaladi pótlék megállapítasára. Ezt kell kitölteni. Van egy rész a tartósan beteg gyereknek is (12/j). Csatolni kell a személyidet, a tartósbeteg igazolást és azt hiszem a tb kártyát (de ez nem biztos a végén leírja, hogy mi kell). Oda, hogy mikortól igenyeled 2 hónappal korábbi datumod adjál meg (2 hónapra visszamenőleg igényelhető).


Én is már kaptam a sima családit a fiam után, majd 2 évesen megkapta a tartós beteg igazolást és így online nyujtottam be a kérelmet az emelt csaladira. Pár nap alatt elbíralták és folyósították.

2023. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre az egész procedúrára semmi szükség! Én is újra megigényeltem és szóltak, hogy tök felesleges volt,elég csak a tartósbeteg igazolást beadni. Ezt egyébként minden alkalommal újra meg kell tenni, amikor lejár az igazolás.
2023. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy elég bemenni a kormányhivatalba, de nekem pl át kell kocsikáznom egy másik városba és ott vannak még a gyerekek is akiket vagy viszek magammal vagy rábízom őket valakire (az egyik akkor 3 hónapos volt amikor beadtam a kérelmet). Szóval nekem ez nagyobb procedúra mint otthon, kényelmesen, alvásidőben nettó 10 perc alatt elintézni. Majd amikor újra be kell adni akkor csak egy módosítást adok be az új igazolással és ennyi.
2023. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kinek mi az egyszerűbb.

Nekem pl az a macerásabb, ha be kell scannelni minden iratot és utána még egy sort bűvészkedni a fájlmérettel, mert nem engedi feltölteni.

2023. jan. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ, így már menni fog 😊 Nekem is macerásabb bemenni... busszal babakocsizni, magammal cipelni a gyereket, ott várakozni...

Amúgy meg alvásidőben leülök a gép elé és hamar kész van. Én eddig minden alkalommal, amikor valami intéztem telefonnal fotóztam be az iratokat, nem szkenneltem és így is elfogadták gond nélkül

2023. jan. 12. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!