Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy kis segítséget kérnék...

Egy kis segítséget kérnék GYES, GYED kérdésben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Igazából az a helyzet, hogy felmondtam a munkahelyemen, mert besokalltam. Egyenlőre el tudok menni munkanélkülire 3 hónapig, de közben keresek munkát. Viszont ha ezidő alatt sikerülne a baba (egy ideje már próbálkozunk, de nem akar sikerülni, most megyünk meddőségibe), akkor az úgy működhet hogy a férjem bejelent (egyéni vállalkozó) a szülés előtt? Akkor jogosult lennék a támogatásokra?
2023. febr. 1. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed bejelent, akkor elvileg jogosult vagy a GYED-re.

Ha nem, akkor marad a GYES, az alanyi jogon járó támogatás

2023. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Csak akkor, ha nem telik el sok idő a szülés előtti két évben 365 napnak meg kell lennie. Szóval ha ma felmondtál egy évig nem találsz mást terhes leszel akkor mar kb hiába jelent be mert nem lesz meg szülésig a365 nap. Ugy sakkozatok hogy az meg legyen, na meg azért csak ovatosan erősen adócsalás, ha férjed hirtelen felvesz egy 400 ezres fizuval az utolsó hónapba, hogy abból számoljanak 🙄
2023. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha ilyen eset adódna mennyivel előbb kell bejelentenie? Azt tudom hogy a másik feltétel, hogy 2 éven belül 1 év munkaviszony meglegyen. Abba beleszámít a munkanélküli?
2023. febr. 1. 10:59
 4/8 A kérdező kommentje:
2es nyilván nem ilyen magas fizuval venne fel, viszont tényleg együtt dolgozunk, csak ő váltotta ki a vállalkozóit
2023. febr. 1. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 éven belül meglesz a 365 napod ugy, akkor jár. A munkanélküli nem számít bele.

Az nincs megszabva, hogy mennyi időnek kell lennie annak a munkaviszonynak, amiből kapod az ellátást.

2023. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De, beleszámít a munkanélküli is!
2023. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6os köszönöm, amúgy valahol én is úgy olvastam :) Igazából áprilistól szeretnék mindenképp valami állást, hogy ne legyen gond ebből a későbbiekben, de márciusban megyünk kivizsgálásokra, nyaralni, így elég necces lenne új munkahelyen kezdeni
2023. febr. 1. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

erősen adócsalás, ha férjed hirtelen felvesz egy 400 ezres fizuval az utolsó hónapba, hogy abból számoljanak


Egyrészt nem adócsalás, nem is tudod, mit jelent a fogalom.

Másrészt meg az utolsó havi bér nem alapja az ellátásnak.

2023. febr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!