Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Bent maradt szabadságokat...

Bent maradt szabadságokat mikor fizeti ki a munkáltató, vagy mikor lehet kivenni őket?

Figyelt kérdés
Márciusban szültem viszont tavaly szeptember óta táppénzen vagyok. Közben a munkám megszűnt. A cég nem, csak az az üzlet ahol dolgoztam. Ilyenkor hogy számolnak el a bent maradt szabikkal? A munkáltatóm nem túl együttműködő a kérdést illetően..
2023. máj. 18. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkád megszűnt, leszámolnak veled.

Ha csak az üzlet zárt be, de a cég él, a munkaviszonyod is él.

Ha te kéred a munkaviszonyod megszüntetését (hülye lennél kérni), leszámolnak veled bármikor.

Egyébként akkor aktuális, ha visszatérsz gyedről vagy gyesről

2023. máj. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkád megszűnt volna, akkor kaptál volna kilepo papírokat és ki lett volna fizetve a bent maradt szabadsagod. Attól, hogy adott üzlet megszunt, q munkaviszknyod még él. A szabadságot akkor kell kiadni vagy kifizetni, amikor vissza térsz a munkába. Ha márciusban szültel, akkor gondolom nem holnap akarsz visszamenni, hanem majd 2-3 év múlva. Akkor kell ezeket kiadni/kifizetni
2023. máj. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. máj. 19. 16:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!