Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYED-en vagyok itthon,...

Ha GYED-en vagyok itthon, tudok alkalmi/esti/hétvégi munkát vállalni?

Figyelt kérdés
Jogilag ütközik a munkavállalás azzal, ha én közben GYED-et kapok? Akkor is, ha nem fix munkahely?
2023. máj. 25. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Csak csed alatt nem lehet dolgozni.
2023. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha nem ugyanoda megyek vissza, amelyik munka miatt kapom a gyedet, hanem teljesen máshova?
2023. máj. 25. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Mindegy, hova mész vissza, mit csinálsz, lehetsz alkalmazott meg vállalkozó is, megbízotti szerződéssel is dolgozhatsz.


Az eredeti munkáltatód mem rúghat ki a gyes lejártáig, de te dolgozhatsz máshol közben.

2023. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2023. máj. 25. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én valami olyat is olvastam hogy érdemes a munkáltatóddal megbeszélni, hogy nem ütközik-e a szerződéseddel vagy lehet hogy nekik is tudni kell róla hogy máshol is van munkaviszonyod.
2023. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
5-ös, ennek benne kell lennie a munkaszerződésben, tehát nem kell a munkáltatóval beszélnie, hogy megtudja, nem ütközik-e.
2023. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a szerződésem, és nem ír erről semmit, úgyhogy talán akkor nem baj. Ha nem muszáj, inkább nem beszélnék erről a főnökömmel, a jelenlegivel nem is találkoztam még soha, nem akarom feleslegesen bosszantani, hogy hozzá nem megyek vissza, de máshova igen. De a világ végén van a volt munkahelyem, és csak hétköznap 8 órában tudnék ott dolgozni, ami gyerek mellett nem működik.
2023. máj. 26. 08:02
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Márpedig sajnos bejelentési kötelezettséged van azon a helyen, aminek jogán a GYED-et kapod.
2023. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm! Biztos mondták volna az új helyen, de jobb előre tudni. Akkor nem úszom meg.
2023. máj. 26. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:
9: miért mondták volna? Ezeknek a dolgoknak neked kell utánajárnod hogy munkajogi szempontból mit kell tenned.
2023. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!