Gyes vagy gyed jár így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnek kerni, aki jártas ebben.

Úgy tudom, szülésig 365 munkanapnak kell meglennie az elmúlt 2 évben.

Nekem van egy fél évem idén januártól juni.30ig. Azóta semmi, mert csak szeptemberben tudnának felvenni az új munkahelyre de 6 hetes vagyok,úgy már az sem biztos hogy igy alkalmaznak..

Tavaly volt 3 honapom , ami havi 15 napot dolgozhattam álláskeresési mellett. Ez beleszámít?

Illetve tavalyi évben januártól szeptember 1ig végig volt munkaviszonyom. ( azelőtt is évekig)

Jövő április középére lennék kiírva.

A kérdésem az volna hogy így mire lennék jogosult?


2023. aug. 17. 12:41
1 2
 11/17 babyboom567 ***** válasza:
78%
Táppénzen annyit lehetsz, amennyit ezen a helyen dolgozni fogsz. Ahhoz hogy álláskeresésit kapj,még kellene fél év,tehát ha dolgozol itt 3 hónapot+3 hónapot táppénzen vagy,azzal már megvan.És lesz Cseded meg Gyeded.Szóval ne gondolkozz, kezdd el.
2023. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Bogica0616 ***** válasza:
43%
Mennyi időre adják meg az első szerződést? Mert még ez lehet gond, hogy idő előtt lejár. Kérdés még, hogy szeptemberben mikor vennének fel. Azt viszont nem tudom, hogy rendkívülivel felmondhatja a határozott szerződést vagy sem.
2023. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Bogica0616 ***** válasza:
64%
Határozott szerződést esetén is lehet próbaidőt kikötni. Nézd meg alaposan a szerződést, van e próba idő és meddig él a szerződés.
2023. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#12 és #13

Azt írta határoZATLAN idejű szerződést kapott, az nem jár le és terhesen ha lejárt a próbaidő/nincs próbaidő semmilyen módon nem mondhat fel neki.

2023. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Semmi bajom igazából még, tudnám titkolni a terhességet.

Dolgoztam már itt, nekem is határozatlant adott és mindenki másnak, de emellett megtette azt hogy kirúgott embereket indok nélkül is, engem pl tappenz alatt .

Meglátjuk, szerintem akkor mégis megpróbálom így ahogy itt többet javasoltátok!

Közben beszeltem már egy témában dolgozó hölgyel, hasonló tanácsokat adott mint Ti! Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét :)

2023. aug. 18. 18:25
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kirugott tp alatt miért mész vissza?

Itt az ideje rovansot venni rajta. Eleve picit bővebb ruhákba járj (nem tudom mennyire vagy Vékony) próbálj nem hanyni(🤣) és tényleg minél tovabb titkolni. Ha kérdezik hogy nem vagy e terhes? Nem, 1 hete menstruáltam. Stb stb stb a mai világban nem mind1 hogy 25.000 Ft-ot +családit kapsz, vagy azért kB 200 felett (nem tudom mennyi a fizud, de érzed a különbséget?) próbáld meg. Csak a papírt írd alá és már jó is vagy 😁💪 írj majd hogy mi volt.

2023. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16 os, azért megyek vissza mert ez egy elég kis város, ezen kívül talán még 3 munkahely van, oda már próbáltam menni, de már igyis sok az emberük.

Nem egy leányálom de jobb mint a semmi. Békés megye..

Átlagos testalkat vagyok, de még úgy 3 hónapig szerintem simán menne a titok tartás 😁

2023. aug. 21. 20:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!