Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES melletti munkavégzést,...

GYES melletti munkavégzést, lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A babám 2 hónapos, viszont a férjemmel megromlott a kapcsolatunk.

Nem dolgoztam terhesség alatt, mert veszélyeztetett terhes voltam, próbaidő alatt pedig sajnos nem tudtam táppénzre menni, pont munkahelyet váltottam, s lett volna még 1 hónap, de azonnali hatállyal elküldött az orvos, hogy ne merjek dolgozni, ha megakarjuk tartani a babát.

Sajnos a férjem nem áll oda, minden fontosabb, mint a gyereke.

GYES jár csak, valamint családi pótlék, amiből a gyereket nem tudom eltartani.

Anyukám segít, de nem fogok a nyakán élősködni, mivel ő sem kap annyi pénzt, viszont a gyerekre tud vigyázni. Húgom mellől komolyabb munkahelyre nem tud elállni, mivel még általános iskolás.

Így az lenne a kérdésem, hogy mivel egyedülálló szülőként fog kelleni megoldani a dolgokat, el tudok így állni dolgozni, vagy mit tudok tenni?


2023. okt. 2. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyes mellett dolgozni, de hova teszed a 2 hónapos babádat? Rá ki fog vigyázni? Bölcsibe még nem mehet.
2023. okt. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fentebb is írtam, hogy édesanyám tud rá vigyázni, azzal nincs probléma.
2023. okt. 2. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Tudsz kérni gyerektartást és igen, el tudsz menni dolgozni.


Ha dolgozol a gyed előtt, akkor szerintem gyed extraként az már járhat. Ennek kérdezz utána szakértőtől.

2023. okt. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az remélik, hogy az első 24 héten nem lehet ellátás mellett dolgozni. Vagy gyes, vagy fizetés. De lehet hogy az csak a csedre vonatkozik.
2023. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem lenne baj, ha a gyes sem járna amúgy, csak hogy abból nem e lenne baj, hogy nem vagyok itthon, vagy valami..

Hiszen pont ezért állnék el dolgozni, mert 25.800 forinttal ki tudom törölni..nem elég semmire sem.

Ugye a gyerektartást pedig addig nem tudom kérvényezni, míg a válóper, s a gyerekelhelyezési per meg nincs.

2023. okt. 2. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Gyes mellett sem lehet dolgozni fél.évig.
2023. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Az első 168 napban nem folytathatsz keresőtevékenységet, csak ha lemondod az ellátást.

GYED extra pedig nincs, sima gyed van. De ha CSED-re nem voltál jogosult, nyilván GYED-re sem leszel.

2023. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

21. § * (1) * A gyermekgondozást segítő ellátásban részesülő személy – ide nem értve a nagyszülőt, az örökbe fogadó szülőt a 20/B. § szerinti esetben, továbbá a kiskorú szülő gyermekének gyámját – kereső tevékenységet a gyermek fél éves koráig nem folytathat.


Szívesen annak a sok debilnek, akinek fáj, hogy hülye elolvasni egy jogszabályt és inkább nyomkodja bosszúból a pirosat. Szánalom lett ez az oldal.

2023. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!