Mellékállásban dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,jelenleg gyeden vagyok november 20.-án a kisfiam betölti a 2 évet beszéltem a munkaadómmal és február 1.-jén állok vissza munkába,viszont most itt ahol lakom lehetőség lenne egy 5 órás mellékállásra is viszont ott is szerződést kötnek(posta amúgy)

Még nem értem el az illetékes hölgyet hogy megkérdezzem de állitólag lehet mellékállásban dolgozni náluk a kisfiam bölcsis ezzel nem lenne probléma,a kérdésem az hogy ebből nem származhat baj a fő munkahelyemmel kapcsolatban?Nekik jelezni kell hogy februárig mellékállásban is dolgozom?


2023. nov. 6. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozhatsz mellékállásban, a főállásod munkaszerződését kell megnézini tiltja-e.

Általában nem szokták tiltani, csak bejelentési kötelezettséget előírni, azaz szólnod kell a főállású munkahelyeden, hogy máshol is dolgozol.

2023. nov. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 babyboom567 ***** válasza:
25%

A napi 12 órát nem haladhatja meg a bejelentésed.Kérdezz utána.

Tehát lehet 8 órás+4 órás, vagy két 6 órás,vagy hat 2 órás vagy három 4 órás, vagy ezek valamilyen kombinációja, de a 12 óra a max.

Vagyis nekem így volt mikor több állásom volt.

Csak akkor lehet(ne)másként,ha pl a 8 órás állásod mellet vállalkozó lennél,Na azt nem korlátozzák,bele is dögölhetsz a munkába,csak adózzál.

2023. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!