Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell számolni a csedet,...

Hogyan kell számolni a csedet, hogy ha az évben 165 ledolgozott napom volt?

Figyelt kérdés

Június 16. -a óta vagyok táppénzen, 9-es kóddal. Február végére vagyok ki írva.

Amúgy 13 éves munkaviszonyom van.

Átlag brutto 520 ezer.

Így miből számolják a csedet? Abból a 165 napból?

Nem baj, ha nincs meg a 180 nap?


Picit elvesztem a témában. 🙃



dec. 3. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, mi ezen a bonyolult, mindenhol leírják a neten, hogy a táppénz nem számít bele a számításba, a táppénzt megelőző 180 nap bérét veszik figyelembe, és nem is az a lényeg, az aktuális évben mennyi napot dolgoztál táppénz előtt.


Ne haragudjatok, hogy vállaltok így gyereket, ha annyit nem tudtok értelmezni, mi alapján állapítják meg a csedet? Nagyon durva.

dec. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Átlag bruttó 520al a csed és gyed maxot kapod, ami minden évben más, nem az év számít, hisz aki januárban iratja ki magát mit csinálna?

13 évvel megvagy, nyugi.

dec. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 2023-as évet nézik, hanem a táppénz előtti 180 napot. Ennyi erővel aki január 10-től van táppénzen, neki 9 napot néznek? Nem.
dec. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


Pontosan tudom, hogy nem számolnak táppénzből. A kérdés pont emiatt lett feltéve.


Azonban a lenti írásból kiemelem neked a lényeget:"A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni."


Bar roppant bosszantó és lenéző az írásod, de jobb ha picit utána nézel mielőtt másokat szólsz le 😉😉

Mint utána jártam, esetemben 120 nappal számolnak, mert ebben az évben mincs meg a 180 nap!


Amennyiben az igénylő a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában 180 naptári napi jövedelemmel, akkor csecsemőgondozási díj naptári napi alapját ezen 180 napi jövedelem figyelembevételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.

dec. 3. 09:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1.



Folytatás:

Ha az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelem, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számítva rendelkezik az igénylő legalább 120 naptári napi jövedelemmel a jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában, akkor a csecsemőgondozási díj naptári napi alapját a 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani. Ezt a szabályt alkalmazni akkor lehet, ha van az ellátásra való jogosultságot közvetlenül megelőzően legalább 180 nap folyamatos – a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvény 6. §-a szerinti – biztosítási jogviszonya az igénylőnek.

dec. 3. 09:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"...jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.""



Ez konkrétan azt jelenti, hogy ha a gyereked 2023-ban születik, akkor 2022 januarig mehetnek vissza. Ha 2024ben, akkor 2023 januárig.

dec. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


Megelőző.

dec. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérj segítséged egy CSED/GYED-es csoportban, vagy ha nagyon fontos a pontos számítás, akkor fizess ki egy konzultációs díjat, ahol egy szakértő pontosan meg tudja mondani.

Az egyik válaszolónak: A csednek nincs maximuma. A gyednek van.

dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!