Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesen kell egészségügyi...

Terhesen kell egészségügyi jarulekadot fizetnem, ha nem volt munkahelyem?

Figyelt kérdés
A harmadik babánkat várom, az első kettőnél sem dolgoztam, mert iskola után szültem szinte egyből, de nem kellett fizetnem külön, sosem kaptam erről levelet. Most szintén munkanélkülikent lettem terhes, de kaptam a levelet, hogy külön fizetnem kell. Ez miért van?

jan. 4. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már elmúltál 16 nem vagy tanköteles, nem jarsz iskolába, nincs munkahelyed ilyenek így magad után kell fizetned.

Attól mert terhes vagy ugyanúgy kell fizetned. Most nekem sincs munkám, terhes vagyok és fizetnem kell magam után januártól.

jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor lehet még volt passzív tb-d. A második terhesség alatt gyesen voltál? Mert akkor meg azért. Ha elmúltál 18, nem tanulsz, nem dolgozol és más jogon sem fizeted/vonják (gyed, gyes, gyet, szociális támogatás stb) akkor fizetni kell.

Ráadásul nem régen változott a tb fizetési rendszer.

jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem kellett fizetned eddig, mert iskola utan szultel egybol, tehat akkor meg biztositott voltal 45 napig gondolom. Ha megszunik a jogviszony (munka, suli) akkor biztositott vagy meg 45 napig ugye.


Aztan gyesen voltal a gyerekekkel, gyes alatt szinten nem kell fizetni.


De most nincs suli, munka, gyes, fizetned kell a tb-t terhesseg alatt. Aztan ha megszuletik a baba, a gyes alatt majd megint nem kell egy darabig.

jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Szuper, hogy ilyen sokat tettél már a közös kasszába.


Szívesen fizetjük neked az orvosi ellátást a következő 3 évben is. És az ingyen menzát a gyerekeidnek még vagy 10 évig.

jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem örülj neki, hogy csak ennyit kell fizetned. Ha megszültél, akkor passzív jogon a gyes lejártáig jogosult vagy orvosi ellátásra. Utána meg vagy elmész végre dolgozni, vagy fizeted a havi asszem 12 ezer forintot.
jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Jajj.....


3 gyereket összehoztál,de a járulékokkal nem vagy tisztában. Ez jól kezdődik..

jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!