Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete annak, hogy apa...

Mi a menete annak, hogy apa kapja a Gyedet, ha eddig anya kapta?

Figyelt kérdés
Eddig én kaptam a GYED-et, de most a férjem megkapná a maximumot, így többet kapnánk. Nekem közben lejárt a szerződésem. Ha jól értem, akkor nekem egy bizonyos napot meg kell jelölni lemondásnak,a férjemnek pedig a másnapot kezdésnek. Ennyi lenne? Vagy érdemes lenne egyben leadni a munkáltatóján keresztül? Illetve a tbt így hogyan tudom fizetni attól a naptól kezdve, hogy a Gyedet felmondom? A megállapítás mindig később jött, nem szeretném, ha egy nap is fizetetlen lenne,mert hát Murphy törvénye alapján mindig akkor történik baj. :D

jan. 9. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, te lemondod pl dec 31-el és a férjed kéri január 1-től. Beadja a munkáltatójához a gyed igénylőt. Január hónaptól meg utalod magadnak a tb-t. Van egy számlaszám, arra kell utalni. Közleménybe, most nem tudom ponzosan de vagy a taj-t vagy az adóazonosítót kell beírni. Ennek kérdezz utána.
jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 babyboom567 ***** válasza:
58%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de a férjed megfelel a gyed követelményeinek?És mit értesz azon ,hogy "most" megkapná a maximumot?Nem a "mostani" béréből fogják számolni, hanem az igényléstől visszaszámolnak 3 hónapot, és az ott lévő 3 hónap átlagát nézik.A tb-t a navnál tudod intézni,fogsz kapni csekket.
jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Adóazonosító megy a tb utalás közleményébe, 11.300 forint.
jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, megfelel. Már több éve dolgozik a munkahelyén kb ugyanazért a bérért. A maximumot kapná, csak kis korkülönbséggel terveztünk testvért és nem szerettem volna lemondani a GYEDről. :)

Nem tudom miért úgy írtam, hogy most, elnézést, hosszú volt az éjjel. 😅


Köszönöm az eddigi válaszokat! 😊

jan. 9. 17:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!