Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TP alatt fizetésemelés esetén...

TP alatt fizetésemelés esetén lehet több a gyedem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most januárban emelik a bérem. Pedagógusként dolgoztam, de már TP-n vagyok. Februàrban szülök.

Egy százassal emelkedik a bérem. A párom folyton ezeket mondja nekem, de én már 1000x mondtam neki, hogy nem lesz emiatt több a gyedem, csak ha visszamegyek dolgozni. Felbosszant nagyon, mert pénzből élünk. Mondtam majd ha visszamegyek, a 2. Baba előtt, csak nem szívesen megyek vissza, mert nem akartam bölcsit meg nagy korkülönbséget, nehezen jött a baba.



jan. 19. 06:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Tuti nem lesz több a gyedem, hanem a tp előtti bérem fog számítani gondolom, de azért inkább rákérdezek itt, hátha van itt valaki, aki tudja pontosan
jan. 19. 06:29
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem lesz több.

Második gyerek előtt meg nem kell visszamenned, létezik kedvezményszabály is. Már ha addig nem törlik el.

jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy százassal? Aztaqva! Szegény tanárok!
jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy TP elötti 3 hónap számit
jan. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem lesz több a gyeded.

A jogosultság kezdő napjától visszamennek 3 hónapot és az az elötti 180 nap átlagát veszik alapul.

jan. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem a tp miatt nem nő, hanem amiatt, amit az utolsó két válaszoló ír.
jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz több. TP előtt még 3 hónapot visszamennek és úgy néznek 180 napot, jól írták előttem.
jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Okés köszönöm én is így tudtam. :)

Második gyereknél igaz, amit a 2. Ír, hogy nem kell visszamenni és akkor lehet több majd a pénz vagy erről ki mit tud?

jan. 19. 15:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy lépj be FB-on a "Baba-mama pénzügy:CSED,GYED,GYES-Kérdezz-felelek!" oldalra. Bán Melinda szakértő válaszol, de ha elolvasod a fájlok között a "ha ellátás alatt jön a tesó" doksit még kérdést sem kell feltenned, mert benne van a válasz. De elmondom amit erről én tudok:

A kedvezményszabály értelmében ha az első gyermek 4 éves koráig megszületik a második, akkor nem kaphatsz kevesebb ellátást, mint amit az elsőre kaptál. Ha közben változott a béred, akkor ezt hasonlítják össze és a kedvezőbbet fogod kapni.

Ha még az elsővel otthon vagy és közben jön a második és veszélyeztetett terhes vagy, akkor meg kell szüntetned a fizetés nélküli szabid, kivenni 1 nap rendes szabit - ekkor megtörténik a bérkorrekció, majd bejelented írásban a terhességed és másnap táppénzre tudnak venni 9-es kóddal. Így párhuzamosan lehetsz táppénzen, miközben pl még GYED-en vagy az elsővel.

Amikor a második megszületik, a szerződés szerinti béredből fogod kapni rá az ellátásokat.

jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, ez jó hír, köszönöm a segítséget!:)
jan. 19. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!