Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fogok kapni CSED-et, GYED-et,...

Fogok kapni CSED-et, GYED-et, ha megszületik a második babánk?

Figyelt kérdés

Bő 2 év munkaviszony után megszületett az első kislányunk 2022 februárjában. Kaptam CSED-et, GYED-et, de most februártól csak a 25ezer forint GYES-t fogom kapni. Szeretnénk már kistesót, de azt mondták a munkahelyemen, hogy ha terhes leszek és megszületik a baba, akkor nem fogok kapni sem CSED-et, sem GYED-et, mert azóta nincs aktív munkaviszonyom. A munkahelyem nem enged el, be vagyok jelentve azóta is.

Leginkább szakértő válaszát várnám. Köszönjük előre is!


jan. 19. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szűnt meg a munkaviszonyod csak fizetés nélküli szabadságon vagy akkor fogsz kapni csedet és gyedet is, sőt ha veszélyeztett terhes leszel táppénzre is mehetsz és egyszerre kaphatod a táppénzt és a nagyobb gyerekre a gyest és még csak ki sem rúghatnak, mert terhesség alatt felmondási védelem alatt állsz.
jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Én nem vagyok szakértő de énígy voltam

Eljöttem táppénzre utána kaptam csed gyed most gyest és közben megszületett a 2.gyermekem ugyanazt a pénzt kapom.Söt kicsit többet is.Viszont ez csak akkor van így a ha a baba akkor születik ha az első babáddal még otthon van gyesen.Ha már visszakellene menned dolgozni alés terhes vagy akkor azt tudod csinálni,hogy "vissza mész dolgozni" elkezded kivenni a felgyűlt szabadságot és utána elmész táppénzre.

jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
-al*
jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű munkaszerződésed volt és már lejárt, akkor nem, de ha határozatlan, akkor igen. Az alapján, hogy azt írtad, be vagy jelentve, akkor az utóbbi.
jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!