Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyedet mikortól számolják?

Gyedet mikortól számolják?

Figyelt kérdés
Ha májusban szülök és április 30-ig dolgozom, akkor melyik hónaptól fogják számolni a gyed összegét? Mert a csedet tudom, hogy februártól 180nap, de a gyedet is ugyanúgy februártól visszafele nézik?
jan. 23. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanaz lesz az alapja a csednek és a gyednek. Ugyanazt az időszakot nézik.
jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azt írja a jogosultság kezdő napjától vissza 3 hónap és az azelőtti 180 nap. A gyed jogosultság kezdő napja nálam november lesz, így ugyan úgy februártól nézik vissza felé? Nem onnantól ameddig be voltam jelentve? Nem vagyok vele tisztában, azért kérdezem, hogy megérné e maradnom április végéig, mert ugye emelték a minimálbért. És, hogy így a gyedbe bele számítana e a március április?
jan. 23. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
A jogosultság napja az a nap, amikor a gyerek megszületik, illetve aki 28 nappal a várható szülés időpontja előtt igényli, akkor az igénylés napja. A csed és a gyed igénylőt sok helyen egyszerre adják be hr-esek.
jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem rendben,akkor a kezdő nap mindenképp a szülés várható időpontja vagy előtte 28 nap. Akkor mindenképp a szeptember-február bért nézik nálam.
jan. 23. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

A 3-as válaszoló rosszul tudja. A jogosultság kezdőnapja az a GYED-nél a CSED lejárata utáni első nap, onnan számolnak vissza 3 hónapot. Ez azt jelenti ha valaki a szülés napjáig dolgozik akkor a szülés napjától visszafelé lesz a 180 nap.


Azért szokott sokaknál egyforma lenni a két alap, mert egyrészt fix a fizetésük és teljesen mindegy melyik 180 napot számolják, másrészt az utolsó 3 hónapban a nők nagyrésze táppénzre megy és akkor a táppenz előtti időszak lesz a GYED alapja is.

jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a kerdes, mert nekem nem mindegy, hogy melyik 180 napot nézik, mivel csak 4 órában voltam bejelentve sokáig. Viszont ha dolgoznék szülésig akkor meglenne a 180 nap jóval magasabb bér.
jan. 23. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Szia! A gyedet április 30-tól visszafelé számított 180 napból fogják számolni. Azoknál szokott ugyanaz lenni az alap, akik táppénzen vannak csed előtt.
jan. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia 7es! Ez biztos? Mert akkor kihúzom április végéig, nem megyek táppénzre.
jan. 25. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. A jogosultságot megelőző 3. hónaptól visszafelé. De akkor ugye csed -en vagy már, így visszamennek arra az időszakra, ahol vannak bérrel ellátott napok. Ha április 30-ig dolgozol, akkor onnan mennek vissza. Ha elmész táppénzre mondjuk március 1-től, akkor február 29-től számolnak vissza.

(Tb-s vagyok)

jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor amíg tudok dolgozom.
jan. 25. 21:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!