Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok. A bruttóm 445.000.így 310 ezret kaptam legutóbb táppénzt.Szülés előtti 6 hétben menjek el szülési szabadságra,vagy maradjak tàppénzen? Nem akarok kevesebbet kapni.Ha mondjuk elmegyek szülési szabadságra(március 31-re vagyok kiírva)a házi orvos visszaszámolja a 6 hetet gondolom úgy adja a papírt. És ha később szülök? Megint sima táppénz,mert ugye letelik a 6 hét.És hogy kell azt csinálni hogy ne maradjak egy hónapig pénz nélkül? A táppénz,vagy szülési szabadság után jön a csed,hogy kell csinálni hogy egymás után megszakítàs nélkül jöjjön a pénz? És a csedet hogy kell intézni?

febr. 1. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Köszi a választ kérdező! Így érthető 🙂
febr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ én is! Azért érdekelt, mert idén szülök én is és mindenki azzal riogat hogy nehogy tpre menjek mert az milyen kevés... de pl a te eseted alapján nem is olyan rossz a helyzet.
febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12# Ne hagyd magad riogatni, olvass utána... :) A fizetésed 60%-a a 9-es kódú táppénz, de van maximuma. Normál esetben meghát relatív, hogy mi a kevés.
febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szívesen!
febr. 2. 11:27
 15/16 anonim ***** válasza:
A szülési szabadság idejére kapod a CSED-et, tehát ezt maximum 28 nappal a kiírt dátumod előtt tudod leghamarabb igénybe venni és 168 napig jár, utána pedig GYED van. Sehogy nem tudsz 6 héttel előbb ilyesmit igénybe venni. Addig 9-es kódú táppénz van, ami nem számít bele az ellátások alapjába.
febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm!
febr. 6. 17:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!