Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED után szabadság kiadása...

GYED után szabadság kiadása hogy működik?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a HR-től hogy hány nap szabadságot kell ki adniuk ami így néz ki:

-2021 8 napom volt (itt még nem volt gyerek)

-2022 alap 20 nap +2 a gyerek után (eddig összesen 30)

-2023 alap 20 nap +2 a gyerek után viszont ‘időarányosan 3 nap jar’ (22/365*55)

Azért nem értem ezt a számolást mert 2021 júliustól táppénzen voltam, 2022 februárjában szültem, és egészen 2024 februárjáig gyeden voltam. Akkor nem 40 valahány nap jár? Oké, nem januártól vagyok itthon de akkor sem értem hogy az utolsó évet miért kell ‘időarányosan’ felosztani? Aki ért hozzá tudna ebben segíteni? Köszönöm előre is! (Nekik írtam már erre vissza hogy a 2023 év az hogy jött ki 3 napra de nem nagyon szeretnek válaszolni egy hamar..)



febr. 26. 08:46
 1/3 anonim válasza:

2,5 eves koraig nyugodtan otthon maradhatsz. ha te veszed fel a gyedet a csavo helyett, + van szulesi szabadsag asszem 2 het amit kotelezo kivenned tojgli utan, de ha akarod akkor 42 nap vagy 42 het de ha jol emlekszem inkabb nap(?)ot (ezt nezd meg mert nem mindegy).


De meg a munkaltatoval is meg lehet beszelni ezt egyebkent ha akkora szive van mint az univerzumnak, hogy elmenj szabira kb 1 honapra szules elott pl. Ez a jelenlegi szabaly 2024 ben ha most szulsz, jo meg vannak feltetelek hogy az elozo 2 evben 180 napot te bejelentetten dolgoztal meg ilyenek. Az hogy regen mi volt akkor az az utolso hatalyos szabaly van ervenyben. Es vegig van TB termeszetesen.

febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első! Ez mit jelent, hogy 2,5 éves koráig otthon maradhat nyugodtan?

Nálam az a helyzet, hogy a 2 éves szülinapja júliusban van. Őszintén nem szeretnék visszatérni a munkahelyemre, ezért gondolkodunk a kistesón. Nyáron kezdenénk próbálkozni vele. A tervem az, hogy bejelentem, hogy visszamegyek + szabadságok kiadása utána meg táppénz. Így jobb CSED-et kapahtnék a második tesóval, ugyanis menetközben emelkedett a fizetésem. Szerinted működhet igy?

Bocsánat az off-ért kérdező :)

febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi első de fingom sincs miről beszélsz. A kisfiam már 2 éve megszületett, az lett volna a kérdés hogy gyed után (ami a 2 éves szulinapjan lejár mindenkinek) hogy értelmezzem a szabadságomat, de azóta ezt én már kiderítettem.
márc. 24. 17:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!