Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a CSED-et előbb kérem,...

Ha a CSED-et előbb kérem, akkor több hónapra kapom a GYED-et?

Figyelt kérdés

Azt írja a mák oldala, hogy a GYED a CSED lejártától a gyermek 2 éves koráig jár.


Tehát ha szülés előtt 1 hónappal kérem a CSED-et, akkor a gyermek 5 hónapos korától fogom kapni a GYED-et egészen addig, amíg 2 éves nem lesz. Így 1 hónappal több GYED-et kapok, mintha a szüléskor igenyelnén a CSED-et.


febr. 26. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van.
febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nahát, micsoda “kiskapu” 😃
febr. 26. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De a GYED nem rosszabb, mint a fizetésed? Mert ha dolgozol, akkor összességében jobban jársz, ha a fizetésed kapod mondjuk abban az egy hónapban szülés előtt...
febr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kiskapu azoknak jók, akiknek átlagos keresete van, és a táppénzünk kevesebb, mint a gyed lesz.
febr. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen kiskapu?

A gyed kevesebb volt mint a 70% os táppénzem.

febr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a gyedem rosszabb volt mint a táppénzem, pedig nem voltam rossz bérrel bejelentve. Nekem nemérte volna meg.
febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6! azért mert a gyed maximalizálva van, mindegy mennyire kerestél jól elötte, max a plafont kaphatod ami simán lehet kevesebb mint a táppénz meg a csed
febr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7# tudom ezért írtam a kérdezőnek, hogy eltudja dönteni neki mi a jó. Én nemjártam volna jól ezért nem igényeltem korábban csak nemfejtettem ki részletesebben mint ahogy te kiegészitettél amit köszönök.
febr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a kiskapu arra jó, hogy akinek több a táppénze mint a majdani GYED, könnyen el tudja dönteni mikor éri meg indítani a CSED-et...
márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!