Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhes táppénzre mennék,...

Ha terhes táppénzre mennék, akkor járna nekem a CSED a baba születésétől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első gyermekemmel vagyok várandós. 3 év 4 hónap közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezem megszakítás nélkül. Amennyiben áprilistól terhes táppénzen lennék (októberben születne a gyermek), akkor nekem járna a CSED, ha megszületik a kicsi? Sajnos még teljesen tapasztalatlan vagyok és nincs olyan ismerősöm, aki jártas a témában. Előre is köszönöm a válaszokat!



febr. 29. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen járna
febr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Én is táppénzen voltam 1,5 hónappal a kiírt szülés előttől, kaptam utána a csedet.
febr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csed, gyed akkor jár ha a szülés pillanatában aktív jogviszonyod van. Tehát ha van munkahelyed, biztosított vagy. Ha táppénzen vagy, akkor is biztosított vagy. Az is beleszámít. Terhesség ideje alatt a munkáltató nem küldhet el (csak különleges indokkal)

Ha a szerződésed határozott idejű és a szülés előtt lejár, akkor nem köteles hosszabbítani. Ilyen esetben nem leszel jogosult csedre-gyedre. Ha a szerződésed határozott idejű de szülés után jár le, akkor szintén nem köteles tovább hosszabbítani de passzív jogon járni fog a csed és a gyed is.

febr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Határozatlan idejű szerződésem van. Tehát ha jól értelmezem, ha hónapokig most kiír a doki terhes táppénzre, attól függetlenül októberben, amikor megszületik a gyermekem, a CSED ugyanúgy járni fog nekem.

febr. 29. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ugyanúgy járni fog,a kiirt dátum előtt maximum 28nappal igényelhető a csed ami akkor éri meg ha a táppénzed kevesebb pénz mint a majdani gyeded,illetve a csed 168 napig jár.
febr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!