Jar nekem a CSED es a GYED?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki tud az legyenszives segiteni, nem tudom, hogy most csak raparazok mert mar annyi mindent olvastam, vagy tenyleg atlettem verve a nem torodomseg miatt.. Mielott megtudtuk, hogy babat varok elotte mondtam fel a munkahelyemen, mivel nagyon nagyon rossz korulmenyek es emberek vettek korul, a megbecsules a semmivel volt egyenlo es hosszu evek utan belefaradtam. Hosszu parbeszed utan, mivel a holgyben aki ott dolgozott a tbnel , mivel eloszor magamnak szerettem volna fizetni munka megszunes utan , hogy jobban jarjak nem igazan volt a segito szandek meg, kisebb nagyobb herce hurca utan azt mondtak nekem mikor erdeklodtem, hogy mik a lehetosegeim, hogy menjek munkanelkulire , utana az aktiv koruak ellatasara es igy biztositva leszek es tudom igenyelni a csedet es a gyedet is. De most olvashatom, hogy 365napnak megkell lennie szules elotti 2evben, es ez is megvan.

Nem az erdekel, hogy mennyit kapnek, hanem az, hogy tenyleg jogosult vagyok-e vagy sem. Valaki tudna segiteni?


ápr. 5. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A szüléskor is biztosítottnak kell lenned.

Vagy éppen akkor kell munkanélküli ellátást kapnod

ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az aktiv koruak ellatasa is annak szamit? Nekem azt mondtak a tbnel igen, de mostmar nagyon elbizonytalanodtam.
ápr. 5. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem az nem számít annak. Így csak gyes jár.
ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
ápr. 5. 21:46
 5/6 gergelice16 ***** válasza:

Mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk. Mi most megpróbálunk indítani feleségemnek egy vállalkozást, amit két hét múlva abba is fog hagyni. Így ő biztosított lesz, és ezért kap csedet. Azon is gondolkodtunk, hogy a bátyám cégénél dolgozzon takarítóként, és pár nap után betegszabadságra menjen (természetesen mi fizetnénk minden költséget). Még nem kalkuláltuk ki, hogy melyik éri meg jobban. Ha jól emlékszem a vállalkozások 80 ezret fizetnek /hó + könyvelői költség. Majd összevetjük, melyik éri meg jobban nekünk. Szerintem ti is nézzetek ennek utána.

Egyébként fél év után az apa is felveheti a gyedet, ami pl. nálunk jobban meg fogja érni.

ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Munkanelkulibe(ott a tb is az epuletben itt nalunk,csak masik oldalt) azt mondtak,hogy igy a jo. Minden egyes lejelentkezesnel elmondtam,hogy miert jelentkeztem le,mivel az az elso kerdes hogy talaltam-e munkat. Egyik ugyintezo sem mondta, hogy igy nem lesz jo a vegen es tessek. Ma voltam a kormanyhivatalba, azt mondtak hogy menjek a munkanelkulibe mert a cseddel es a gyeddel ott foglalkoznak. De a legutolso lejelentkezesemnel meg a kormanyhivatalba kuldtek.

Eluszott a munkaviszonyom igy, mivel en az elejen leszogeztem, hogy eloszoris a tbm erdekel,hogy meglegyen mivel baba lesz,de fizetem magamnak ha kell es csak kesobb veszem igenybe a munkanelkulit. Azt mondtak nem nem, ugy nem jar semmi. Erre tessek. Nem tudom mi folyik itt, vagy csak szimplan a nem torodomseg ez az egesz.

ápr. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!