Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell számolni a 9-es...

Hogyan kell számolni a 9-es kódú táppénzt, illetve a csedet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, van fent millió meg egy kalkulátor, de én ezt akkor sem értem. Szeptemberben fogok szülni, június 1től szeretnék táppénzre menni augusztus 31ig. A bruttó bérem már évek óta a szakmunkás minimálbér. Idén ugye bruttó 326 ezer forint. Viszont van egy kislányom már, akivel télen sokat voltam táppénzen. Na most ez a kérdés igazából.. Hogy milyen összeg az, amivel ilyenkor lehet kalkulálni? A tgyáp és a betegszabi(mert én is voltam januárban beteg pl) lerontja a majd alapul vehető bruttó fizumat, ami alapján számolják a táppénzt és a csedet? Mert oké, egyik hónapban kaptam nettó 217 ezret, de az az elottiben csak mondjuk 170 ezret.

A biztosítási jogviszonyom már több, mint 2 éves egyébként.



ápr. 17. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A táppénzhez március 31-től fognak visszaszámolni 180 napi átlag bért, ebből a gyápot "átugorják", de a betegszabadság beleszámít, így az rontja az átlagot.

A csedhez június 30-tól visszafelé, ahol szintén kiesnek a táppénzes/gyápos napok.

ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval ha jól értem, kicsit olyan, mintha nem is lettem volna a gyerekkel táppénzen?

Én 5 munkanapot voltam betegszabin. Akkor vegulis az sem rontja le annyira, ugye?

ápr. 19. 05:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit olyan, mert ott nincs bér, de nem is számolják a napot se.

Az 5 nap betegszabi se fogja nagyon lerontani.

ápr. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 🙂
ápr. 19. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!