Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesbe születő második gyerekr...

Gyesbe születő második gyerekre tgyás alapja mi lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2010.02.01.-én született a lányom. Februártól egyből tgyás, majd gyed, ami most járt le 2012.január 31.-én.Január 28.-án teherbe estem, így 2012.október 26.-a körül, gyesbe születne a második gyerekem.

Az első babával nagyon jól kaptam tgyást és gyedet is. 215E bruttora vagyok bejelentve. Viszont, a gyed végett az előző, 2011-es éves bruttóm 1.664.208. Ugye, ebből fognak mindent számolni? Hogyan lehetne azt megoldani, hogy ismét a fizetésem legyen a tgyás és gyed alapja? Már ha van ilyenre egyáltalán lehetőség. Nagyon kevés pénz volna ez így. :S A gyerekek duplázódtak, több a kiadás...Nem értem miért ér kevesebbet a második gyerekkel itthon töltött idő.

Nagyon köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 5. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a gyed lesz az alapja, mert egyik ellátás nem alapja a másiknak.

Ha nem mégy vissza legalább 180 napra dolgozni, hanem gyesen maradsz akkor így fog alakulni:

a tgyás alapja a szerződés szerinti béred, de max. 130200 lehet bruttóban.

A gyed alapja meg a minimálbér.


Ha a gyes helyett eljössz táppénzre, akkor 1. többet kapsz, mert a táppénz nyilván magasabb lesz mint a gyes (a táppénz alapja az a jövedelem lesz, amiből anno a gyedet is számolták), 2. a gyed alapja sem a minimálbér lesz, hanem a szerződéses béred ( a kedvezményszabály értelmében, ha azért nem volt 180 bérezett napod, mert táppénzben részesültél, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a gyed alapja is. Ez esetedben a tgyás alapja lesz.)


Vagyis ha visszamégy dolgozni 180 napra, akkor a tgyás és a gyed alapja is a 180 nap alatt kapott jövedelmed lesz, és a tgyásnak nem lesz felső korlátja.


Ha nem mégy vissza, de eljössz táppénzre, akkor mindkét ellátás bruttó 130200Ft lesz.

2012. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a szépen felépített válaszodat! :)
2012. márc. 5. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!