Van valaki, akinek csak GYED-et ítélt meg az Oep?

Figyelt kérdés
Leírnád a történeted? Pont ebben a helyzetben vagyok, de örülnék ha megkapnám legalább ezt.

2012. máj. 31. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mármint hogy érted,hogy csak GYED-et?
2012. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
leírnád bővebben,hogy miért csak csak gyed-et kapnál?
2012. máj. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mármint csak gyes-t????
2012. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
TGYÁS helyett??
2012. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak Gyed-et. A munkáltatóm úgymond eltűnt. Az Oep"nyomoz", de a cég már felszívódott.Az ellátásokhoz szükséges papírokat nincs ki aláírja.Most az OEP kikérte az APEHtől a munkaviszonyomhoz szükséges igazolásokat. Az OEP-nél dolgozó szerint lehet, hogy megadják a GYED-et(TGYÁST NEM) majd az APEH-től kapott papírok alapján. Elmondása szerint volt már erre példa, hogy ezt így(munkáltatótól származó iratok hiányában)megadták.--------------A történethez hozzátartozik, hogy mialatt az első gyermekünkkel voltam otthon történt a cég felszívódása, ki nem rúgtak, el nem küldtek, tehát"állományban vagyok".
2012. máj. 31. 15:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Méltányossági ellátást nem kérhetek. Többéves munkaviszonyom volt, bejelentve. Az első gyerekkel,TGYÁS, GYED is járt, méghozzá maximum. Nem mindegy, hogy csak GYES vagy legalább GYED.
2012. máj. 31. 15:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvileg a Tgyást is meg kellene kapnod. Ha senki nem indított felszámolást a cég ellen, és senki (értsd hivatal) nem töröltette a céget, akkor jogosult lennél tgyásra is, mivel a biztosítási jogviszonyod fennáll. Ha megkapod az elutasító határozatot (mármint, hogy a tgyás kérelmedet elutasítják) fellebbezd meg..
2012. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A felszámolást az APEH vagy/is kezdeményezte, de még nem jutottak semmire. A cég nincs, munkavállalói papírok nincsenek meg. Méltányosságit nem kérhetek azt mondták. Csak az nem tudom, hogy mi alapján adnák meg a GYED-et ha szerintük a TGYÁS-nem jár. Számomra értelmetlen.
2012. máj. 31. 23:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta az OEP-ben dolgozó, hogy szerinte passzív jogon kaptam már a Gyedet is, mert a cég felszívódott.De mondtam neki, hogy én akkor is állományban voltam.
2012. máj. 31. 23:09
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy nem vagyok jogosult, mert nem volt munkavégzési kötelezettségem. Gondolom ezt arra mondja, hogy a cég felszívódásának idején nekem nem is kellett volna munkát végeznem, mivel itthon voltam gyermekkel.
2012. máj. 31. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!