Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák, kismamák, biztos...

Anyukák, kismamák, biztos munkahelyről mentetek szülni? Visszavárnak?

Figyelt kérdés
Mennyi a tgyásotok/gyedetek? Jól fogadták a terhességet? Táppénzt időben kaptatok?

2012. jún. 27. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Elég szomorú ezt olvasni! Sajnos ma Mo-on az a helyzet, hogy hátrányt jelent, ha az embernek van gyereke. Másfelöl meg sír az ország, hogy kevesen vállalnak gyereket. Szomorú!

Nekem 2 gyermekem van, a másodikkal vagyok most itthon. Az elsőnél 1 év után lettem terhes, oda visszavártak! Itt 5 évet dolgoztam, de ide én nem szeretnék visszamenni.

A tgyásom lejárt, a gyed-et várom. Áprilisban kaptam utoljára pénzt! És így is nekünk kellett mindenért rohangálni, intézkedni. Szóval nem egyszerű!

2012. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Még jó, hogy neked kell rohangálni! Miért, a főnököd csússzon hason előtted, hogy utalhasson? Te szültél, nekik az csak nyűg
2012. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen szempontból nagyon jó munkahelyen vagyok. Amikor felvettek dolgozni mondtam, hogy szeretnék kisbabát, ahogy megvéglegesítettek (3 év után), egyből terhes lettem, mindenki gratulált. 2 év után visszamentem dolgozni, de mondtam, hogy kb. 1 év múlva ismét szeretnék babát. Letelt az egy év és terhes lettem, a főnökeim konkrétan a nyakamba ugrottak és gratuláltak. :) Mikor az első gyermekemmel otthon voltam, karácsonyra kaptam a munkahelyemről képeslapot, kellemes ünnepet és babázós éveket kívántak, valamint a végére odaírták, hogy szeretettel várnak vissza a munkába. Mit ne mondjak, elpityeredtem a meghatottságtól... A tgyásomra már nem emlékszem, illetve még nem aktuális, de az első babámmal is a max. gyedet kaptam, most is azt fogom, mivel a fizum azóta csak emelkedett. Ilyen munkahely is van, bár tisztában vagyok vele, hogy sajnos nem ez a jellemző. :(
2012. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

A könyvelő intézett mindent! Csak éppen rosszul, ezért kellett nekünk!

De hogy neked nincs gyereked az is biztos!!!

2012. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
3%
Nem is kéne :)
2012. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Terhességem hetedik hónapjáig dolgoztam, biztos volt a munkahelyem, nehéz szívvel engedtek el és visszavártak.

Most úgy néz ki, hogy a helyettesem elég jól helyezkedik, hogy mást ne mondjak, pár illetékes már az ő véglegesítésében gondolkodik inkább, de engem sem akarnak elengedni, jó, mi?

Mivel ikreim születtek, az ő tanköteles korukig itthon maradhatnék, szóval meglátjuk, mi lesz. Talán egy harmadik baba is jön addigra.

Már nem vagyok biztos benne, hogy én magam visszamennék a munkahelyemre, főleg a hozzáállásuk miatt, inkább valami alternatív megoldásban gondolkodom.

Anyagiakról nem írnék, max. annyit ,hogy táppénzt sosem kaptam. A gyesem kapásból megy törlesztésekre, még sosem vettem fel belőle semennyit sem.

2012. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
Mit csodálkozol? Került helyetted egy ügyesebb aki nem tűnt el évekre. Te hagytad ott ideiglenesen a munkát, nem állhat meg az élet, csak mert ikreid születtek.
2012. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 64%-os, te tetted fel a kérdést? Vagy mit dobálod itt a nevetséges reakciókat a válaszokra? :)

Megtehetem, hogy döntsek a saját munkámról, hogy visszamenjek vagy sem, ill, mit csináljak, na ehhez mit szólsz? :) Inkább neked kéne csodálkozni, kedves. :)

2012. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem én,a kérdező dobálózom itt,sőt nagyon nagyon bosszant is,úgyhogy légyszíves,fejezd be a negatív kommentelgetést!!!! Én nem erre vagyok kíváncsi :)

2012. jún. 27. 20:24
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Bunkó válaszoló!

Téged nem anya szült?Ő nem volt otthon veled?Nem gondozott,nem nevelt otthon több évig?

Vagy ha valami csoda folytán neked is gyereked születne,akkor is ilyen paraszt lennél?Szerinted szülést követő héten már dolgozni kéne egy anyának?

Komolyan mondom még mindig okoz meglepetést ez az oldal.


A kérdésre válaszolva,12 évig dolgoztam egy cégnél,majd elmentem szülni.Mivel veszélyeztetett voltam,kórházban is feküdtem több,mint egy hónapot,így táppénzen voltam,majd a fiam két éves korában mentem vissza dolgozni nyolc hónapja ugyanoda,ahol előtte voltam.Éjszakázom,12 órázom.Soha nem kértem különleges bánásmódot azért,mert kisgyereket nevelek,nem hiányoztam még az ő betegsége miatt,megoldottuk ketten az apjával.

Már nagyon vártak vissza,mert rengeteg a meló,kevés az ember.

Én maximum gyedet kaptam.

2012. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!