Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy számolják a gyedről...

Hogy számolják a gyedről visszatért anyukák szabiját?

Figyelt kérdés

Amit nem értek, nekem első gyerkőc után 2009-ben le lett papírozva, hogy visszavettek ( kistesó úton volt) az első gyerkőc 2. szülinapja után. Volt egy egész év bent ragadt szabim 2007-ben + úgy tudom az első gyedes évre járt még szabadság. ÉS! összesen 34 napot kaptam amikor visszavettek ( az alapszabim 21 nap volt akkor) Most 14 napot írnak a bérjegyzéken , szeptember végén jár le a gyedem a második gyerkőccel. Akkor most hogy is van ez??? Én akkor úgy számoltam, hogy 21 nap alapszabi+ 21 nap az 1.gyedes évre + 2x2 nap a gyerek után pótszabi = tehát legalább 46 nap szabadságra számítottam akkor.

Most mire számíthatok, mennyi szabim torlódott össze a második babám után ? Szeptember végén jár le a gyed, visszamennék dolgozni.



2012. aug. 14. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Két gyerek között mennyit dolgoztál? A gyed alatti szabi változott, már csak a gyed első fél évére jár, de nem tudom, hogy ez téged érint-e. Ha az első gyerek után megvolt egy teljes ledolgozott éved, akkor jár a teljes éves szabid. A táppénz és tgyás is beleszámít. Egyébként lehet, hogy a bérszámfejtőtöket kéne megkérdezni, hogy ő mi alapján számolt. Az a biztos. Én a sajátom tudom, hogy még maradt idén 26 napom, szeptemberben szülök, addig táppénz, utána tgyás, majd gyed. Mivel a tgyás jövő március körül jár le, utána fél év gyedre járó, tehát az alapszabimból kb. 9 havi jön még, plusz a gyerekek után.
2012. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!