Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a gyedem 2013-ban?...

Mennyi lesz a gyedem 2013-ban?! TGYÁSt is kapni fogom?!

Figyelt kérdés
2010. augusztus végén született kisfiam, elötte volt munkaviszonyom 4 évig. Brutto 200ft-al voltam bejelentve. Megkaptam a max. gyedet, ami most lejár.Év végéig igényelni fogom a gyest. Április hóra várjuk második babánkat.Ott is igényelhetem a Tgyást?! A gyedem mennyi lesz kb?! Tényleg ugyan annyi mint az első babánál??? sok helyen azt olvasom hogy mivel ez évben nagyrészt gyedet kaptam, igy azt veszik alapul.Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 24. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a két gyermek között nem mész vissza dolgozni ezért a tgyás és a gyed alapja a a szerződés szerinti béred DE a minimálbér kétszerese korláttal.Ez csak a tgyásnál érdekes ami ugye nincs be maximálva de ott sem jelent nagy összegbeli különbséget,10 ezerrel lenne több havonta ha visszamentél volna 180 napot dolgozni. A gyeded a maximum lesz.Ha a munkáltatóval meg lehet beszélni menj táppénzre gyed lejárta után sokkal több lenne mint a gyes.
2012. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is most járt le a gyed, és március 30ra vagyok kiírva a kistesóval :-). Csak sajnos én kevesebbre voltam bejelentve. Én is úgy gondolom, hogy ugyanaz lesz a tgyás ill. Gyed alapom, mint kèt éve. 12héttől táppénzre akarok menni. Bocsi, de off-olnèk: mondhatja azt a munkáltató: hogy nem vesz táppénzre, ha viszem a táppénzes papírt neki? Boldog babavárást!
2012. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos abszolut nem vagyok ilyenekben jártas. Az én cégem tuti nem vesz fel táppénzre, mert végelszámolás alatt van, aztán majd felszámolják. Így nem hiszem hogy velem fognak most foglalkozni. Ha nem így lenne, megoldanák, szerettem ott dolgozni, jó volt a kapcsolatom velük. Szerintem ha ez nálad is így van, biztos megtudod velük beszélni! Neked is kívánok Boldog Babavárást kívánok :)!!!
2012. aug. 24. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, az most jutott eszembe, hogy ha eddig kaptàl kompenzációt, akkor ez már a következő babánál nem lesz, tehát ennyivel kevesebbet fogunk kapni. +12 terhességi héttől családi adókedvezményt gyesből nem, de férjed fizujából tudjátok érvényesíteni.
2012. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!