Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár a gyed ha teherbeesésem...

Jár a gyed ha teherbeesésem után nem hosszabítják meg a munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni új munkahelyemen.

Tudni kell, hogy a munkaszerződést havonta újítják,azt szeretném tudni, hogy ha teherbe esek mondjuk 4-5 hónap múlva,és erről tudomást szerez a munkáltatóm,megteheti-e hogy nem hosszabítja meg a szerződésem,és ha nem! akkor jár e a gyed,mivel tudomásom szerint a 365nap biztosításban töltött időbe beleszámít a terhességi idő is.?Viszont nem tudom ,hogy ez akkor is érvényes e ha közben megszüntetik a munkám.?

Remélem érthető a kérdésem,köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 13. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Gyed akkor jár, ha a szülés időpontjában, a gyed igénylésekor is megvan a munkaviszonyod.

Mivel határozott idejű szerződésed van, így bármikor felmondhat, nem számít, terhes vagy.


Tehát ahhoz, hogy Tgyást, gyedet kapj, szükséges a 365 nap munkaviszony PLUSZ az igénylés napján is élni kell a munkaviszonyodnak.

Ha felmondanak, mert terhes vagy, akkor gyest és családit fogsz kapni.

2012. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké ezt értem!

Akkor már csak azt kérdezem,hogy megteheti ezt a munkáltató, hogy teherbeesés miatt ne hosszabítsa meg a szerződést?Mert okot gondolom adni kell...

2012. szept. 13. 17:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Tervezzük a babát ,már eggy éve,de pont mikor abbahagytam a gyógyszert rá egy hónapra elküldtek...:(,és azóta most két hete találtam munkát,de azt csak tegnap tudtam meg,hogy így járnak el a szerződésekkel!Már nagyon szeretnénk a babát,és elkeserít mennyi szenvedéssel jár mire minden körülmény megvan hozzá!!!!
2012. szept. 13. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos megteheti, noha persze papíron nem erre fog hivatkozni, hanem talál más indokot.

Ugyanebben a helyzetben voltam, mi végül bevállaltuk gyesre a kicsit, mert nem akartunk tovább várni. Nem könnyű.

2012. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg megteheti, de ha tudsz, beszélj egy jogásszal ( lehetőleg munkaügyissel), mivel volt már rá példa hogy anyuka éppen ilyen ok miatt beperelte a munkaadóját, és a pert meg is nyerte.

Az ok természetesen az volt, hogy az ilyen jellegű, indokolatlanul(?) határozott időre kötött munkaszerződések hátrányos helyzetbe hozták a kismamát.

2012. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!