Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki visszamegy gyes-ről...

Ha valaki visszamegy gyes-ről dolgozni, akkor lefokozhatják alacsonyabb pozícióba?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy most ment vissza a munkahelyére és amit annak idején elért, hogy jobb pozícióba kerüljön (árufeltöltőből pénztáros, pénztárosból vevőszolgálatos), annak most annyi, mert berakták árufeltöltőnek... ez így szokott lenni??? felvettek anno a helyére egy csajt és nem az ő helyére ment vissza hanem szépen berakták oda mert ott volt hely...szerintem ez olyan gáz...az egyik ismert hipermarketről beszélünk.

2012. szept. 21. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Úgy tudom, hacsak azóta nem változtattak, hogy csak annyival kisebb munkakörbe tehetik, hogy max 25%-kal csökkenhet a fizetése, mást nem köteles elfogadni.
2012. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg jogilag nem lehetséges. De... sajnos megteszik...


Megszakítva a gyesemet megyek vissza dolgozni. Amíg le nem telik a szerződése annak akit helyettem vettek fel addig alacsonyabb pozícióba vettek vissza... sajnos kevesebb bérért is... (középvezetőből így lettem ismét beosztott) a szerencse csak az, hogy egy percet sem kell így dolgoznom, mert a szabimat töltöm. De a kiesett bér nagyon rosszul érintett. Ha nagyon akarnám megpiszkálhatnám a jogi oldalát a dolognak, de csak magam alatt vágnám a fát, mert lehetetlenné tennének a későbbiekben szinte rákényszerítve, hogy mondjak fel. Sajnos volt már rá példa... így ezt a pár hónapot kibirom... (Szintén multi...)

2012. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ja és a vevőszolgálaton 8 órában volt, és most árufeltöltőként meg 4be... hát nem semmi...
2012. szept. 21. 14:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 órába vették vissza olyan szempontból jobban jár, hogy kaphatja a gyest is ha még jogosult rá. ha már nem akkor nagyon gáz... érdemes lenne munkajogásszal beszélni.
2012. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd még örülhet, hogy egyáltalán visszavették.

Engem elküldenek a kiskaput kihasználva, mondván megszűnt a munkaköröm, nincs hely a cégnél. Ahhoz képest tegnap belefutottam az álláshirdetésükbe, amit simán tudnék én is csinálni. Erről ennyit. :S

2012. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hát sajnálom hogy így alakult...szemetek nagyon mindenhol...én úgy tudom hogy már nem kap semmit mert 3 év után ment vissza, így gondolom már lejárt a gyes...ja és azt mondta hogy valami olyat hallott, hogy ahova őt rakták ott állítólag egy szerződésest csaj kirúgtak és nem hosszabbították, hogy legyen hely..
2012. szept. 21. 14:47
 7/9 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia.

Multinál dolgozom én is vagyis most kezdek majd októberben kisfiam bölcsibe megy-jár.Mint minden esetben most is van jó sok törvény ami szerint mi az amit lehet és mi az amit nem.Na de azt mindannyian tudjuk,hogy a gyakorlat az teljessen másról szól!Föleg a mai világban,sajnos!!Ha az ember ugrál akkor teremtenek olyan helyzetet,hogy egyszerüen te add föl a munkádat.Nekem szerencsém volt mert a közvetlen fönököm engem szeretett volna vissza de nálam is volt svédcsavar.Ugy volt,hogy mehetek 6 órában aztán mégsem.Fönököm idő elött tudott a dolgokról igy gyorsan szerződés modositásom lett,megyek 8 órában.Ha ez nem lett volna meg akkor már nem lenne munkahelyem.Én igy jártam.

2012. szept. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam. Pék voltam, nettó 100ezer körül volt a fizum havonta. Aztán gyed után közölték, hogy csak pék eladónak vesznek vissza és csak hat órában. A fizetésem nettó 60ezer most...

Ez volt egy éve. Most fog lejárni a gyesem, kérdeztem, hogy átraknak-e 8 órásba, mert a gyes kiesésével nem tudunk kijönni a 6 órás fizetésből, így akkor kilépek. Már nagy munkakeresésben voltam ma, erre reggel hívtak, hogy ne keressek mást, mert átraknak rendes műszakba. Nagyon meglepett, nem tudom mi változott, talán rájöttek, hogy eddig sem voltak "sportszerűek", és persze beléptem a szakszervezetbe is, akiktől ugye tartanak.

Én le merem írni melyik cégről van szó. Íme: Tesco Globál Zrt.

2012. szept. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ismerősöm is ott dolgozik!
2012. szept. 27. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!