Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen feltételekkel mehet el...

Milyen feltételekkel mehet el a nagymamám gyesre? Ha táppénzen vagyok, vagy ha dolgozok is 6. órában?

Figyelt kérdés

ha 6 órában visszamennék és nagymama vigyázna a gyermekemre, akkor ő mehet gyesre? nyugdíjas egyébként és egy házban lakunk. Gyeden vagyok most, de lemondanám, mert visszavesznek dolgozni, melynek csak a felét kell a melóhelyemen tölteni. Ez jó lehetőség nekem.


Tudnátok segíteni nekem?



2012. dec. 4. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A te nagymamad nem mehet gyesre, csak a gyerekedé. Ha táppénzen vagy, akkor nem vagy gyesen, ergo át sem adhatod másnak. GYES mellett dolgozhatsz 6 órában. Ha a nagymamanak átadod a gyest, akkor 8 órában is dolgozhatsz. A GYES átadásának feltétele, hogy a gyerek mar betöltötte az egy evet.
2012. dec. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, a gyerek nagymamája. :)

én úgy tudom, hogy ha táppénzre megyek mondjuk a második babával, akkor nagymama igényelheti a gyes-t. Ez tuti így van, tudom, mert él vele több ismerősöm.


De én most azt szeretném tudni, hogyha 6 órában dolgozom, akkor a gyed lemondása után a gyest igényelheti-e a nagymama, aki ténylegesen vigyázna is rá?


kérlek segítsetek nekem

2012. dec. 4. 13:30
 3/4 A kérdező kommentje:

igen, a gyes mellett lehet dolgozni, azt tudom. De én most a gyedemet mondanám le, mert még csak gyeden vagyok.

Tehát 1 év az átadás feltétele?

hm.. ez sem jó hír mert még csak 6 hós a babám :(


akkor mi lenne a legjobb megoldás?

gyed mellett nem lehet dolgozni?

2012. dec. 4. 13:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyed mellett nem lehet dolgozni.

A nagyinak csak akkor adhatod át a gyest, ha elmúlt a kicsi 1 éves.

NYugodtan dolgozhatsz akárhány órában, ha ő kapja a gyest, akár 6-ban, de 12-ben is.


De ha csak 6 hónapos a babád, akkor ha dolgozni mégy, nem kapsz utána csak csp-t.

Ha betöltötte az egyet, utána lehet igényelni rá a gyest, akár a mamának is.

2012. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!