Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes alatt munka? Fenyegetés?...

Gyes alatt munka? Fenyegetés? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Idén januárban gyes mellett visszamentem dolgozni a munkahelyemre. Gyerekek elég sokat voltak betegek igy táppénzen is voltam.(Nem volt feltünő mig itthon voltam velük) Mindenesetre a betegségek volt az okom,hogy újra csak a gyest kértem és visszatértem a fizetés nélküli szabadsághoz. A FŐNÖKÖM azt mondta mikor ezt bejelentettem,hogy LEHET NEM IS VÁRNAK VISSZA ha lejár a gyes....Már akkor a közös megegyezést javasolta. Amit én nem fogadtam el mert ugye gyes mellett nem jár munkanélküli segély....Viszont a hozzám való viselkedés és úgy minden teljesen olyan ,hogy próbálnak rákényszeriteni,hogy felmondjak...Nem tudom meddig birható ez a viselkedés olyan helyen ahol 12 órát van benn az ember naponta..

Tudja valaki milyen lehetőségeim vannak? Bele kellene mennem a közös megegyezésbe???



2012. dec. 12. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg kapod a gyest, addig semmiképp.
2012. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne írj alá semmit. Amíg kapod a gyes-t és otthon vagy, nem rúghat ki. Utána igen, de felmondásra vagy közös megegyezésre nem kényszeríthet.
2012. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a probléma,hogy kibirhatatlan és idegileg tönkretesz amit benn művelnek velem....

Szeretek és szeretnék dolgozni de a betegségek ellen nem igazán lehet tenni semmit. Oviba elég sűrűn összeszed valamit a nagy fiú aztán a kisebb is elkapja. Vitamint eszik pedig rendesen...

Május 8.-tól kellene dolgoznom...

2012. dec. 12. 09:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Május az ár a nyár eleje, kevesebbe kéz beteg a kicsi is.
2012. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, ez jó értelmes lett....tehát május az mar a nyár eleje, kevesebbet lesz beteg a kicsi is
2012. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Május még messze van, addigra erősödik az immunrendszerük. Ráadásul most ez tipikusan "beteges" idő, tavasszal már valószínűleg nem lesznek ilyen gyakran betegek.


Addig meg ne foglalkozz velük.

2012. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

SAjnos, ha betölti a hármat a kicsi, akkor utána már amúgy is kirúghatnak, ha akarnak. :o(

VIszont azt érdemes "megvárni", a közös megegyezésbe semmiképp ne menj bele, mert úgy nem kapsz normális végkielégítést...


JObbulást a gyerekeknek!

2012. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem tuda mit tenni! Betölti a 3-at a fiad, kirúghatnak simán!

Manapság sehol sem adnak végkielégítést!!!

Ha elfogadod a közös megegyezést kapsz majd munkanélkülit. Ha nem, akkor lehetetlenné teheti a munkavégzésed, és bele

Mész, vagy felmondassz, de akkor nincs munkanélküli.

2012. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: a végkielégítés munkáltatói rendes felmondás esetén JÁR. Nem adható, hanem KÖTELEZŐ.


Az álláskeresési támogatás akkor is jár, ha te mondasz fel, csak 90 nap elteltével lehet megkezdeni.


Kérdező, ne menj bele a közös megegyezésbe, csak akkor, ha mindent megadnak, amit rendes felmondás esetén is megadtak volna, és ha a kicsi már betöltötte a 3 évet.

2012. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most olvastam ,hogy 30 napig még nem küldhet el ha a gyerek betölti a 3 évet...csak aztán indul a felmondási idő...

Tehát esetemben május 7-től+30 nap és aztán felmondhatnak...

TANÁCSTALAN vagyok...

2013. jan. 5. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!