Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy forintot nem kaptam még,...

Egy forintot nem kaptam még, pedig lassan lejár a TGYÁS-om? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Márciusig vagyok jogosult a TGYÁS-ra de még egy forintot nem kaptam. Maga az igénylés kicsit elhúzódott a háziorvosom és a munkáltatóm félreértették egymást,kellett küldözgetni stb.(messze van tőlünk mind a munkahelyem,a háziorvosom is) Így a szülés után másfél hónappal lett leadva. A munkáltatóm legalábbis ezt mondta. Ők kifizetőhely,tehát akkor kéne kapjam,mikor a kollégáim a fizetést. Ők viszont 3 nap késéssel és kp-ban kaptak fizetést. A munkáltatómat nem tudom elérni sem telefonon,sem e-mailben,legfeljebb a kolléganőmmel tudnék üzenni. Szerintetek mit tegyek? Fogalmam sincs,mikorra várhatom végre a pénzt. Azt tudom,hogy nem először fordul elő,hogy nem tudtak utalni a kollégáimnak és kp-ben fizették ki az egész havi bérüket. Elvileg úgy tudom azért,mert csak egy ember utalhat náluk,és az szabadságon volt amikor utalni kellett,de a mostanit nem tudom,ohgy miért így történt. A fizetéssel egyébként eddig mindig késtek pár napot minden hónapban.Mit lehetne tenni? Vagy az OEP-et kéne megkeresni? Vagy várjak még?

2012. dec. 12. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egy percet sem várnék az tuti. Oepet hívd, olyan meg nincs, hogy egy céget nem lehet elérni.
2012. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos van,mert a telefont nem veszik fel,sem a HR-es,sem a cégvezető,a céges e-mailjeikre nem válaszolnak és a cégvezetőnek van egyedül közösségi oldalon profilja,és ott sem válaszol. Írtam már rendes postai levelet is,természetesen nem jött válasz. Arra gondoltam beküldök a kolléganőmmel egy levelet,akkor tuti,hogy kézhez kapják,mert a kolléganőm adná oda. De akkor tud az OEP is segíteni? Azért nem tudtam ezt,mert,hogy elvileg a munkáltatóm utalná az összeget,de azt sem tudom,miért kp-ban fizettek most nekik.
2012. dec. 12. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor sem válaszolnak, ha kolléganőddel viteted oda a levelet. Ennyi erővel az emailt is meg kell kapják,

meg gondolom akkor a közösségi oldalas üzenetet is.

Nem tudsz bemenni személyesen és úgy az "asztalra csapni"?

Az oep-et megkeresheted, de ők nem hiszem hogy tudnának most tenni bármit is, hiszen a munkahelyed a kifizető hely, tehát az oep neked úgysem fog most pénzt adni, max felvilágosítást, hogy egyáltalán el lett e intézve ez az egész.

A munkahelyeden a könyvelőt nem tudod elérni vagy a bérszámfejtőt? Esetleg még ők tudnának segíteni. Fizetési papírt szoktatok kapni?

Várni ne várj szerintem, mert úgy gondolom nincs mire, de személyesen kéne bemenned.

2012. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a HR-es csinálja a bérszámfejtést is,de ő is meg a cégvezető is más lett mióta eljöttem :( Az a baj,hogy messze van a munkahelyem,de akkor megpróbálom megoldani,hogy valaki vigyázzon a babámra míg bemegyek.Köszönöm szépen Nektek a válaszokat és a segítséget :)
2012. dec. 12. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el egyedül intézni, én is magam intéztem. Az OEP jó megoldás.
2012. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy kifizetőhely működik a cégednél. Hívd a cég székhelye szerint illetékes egészségbiztosítót, ott az ellenőrzési osztály, és ők intézkedni fognak, nekik van lehetőségük a kifizetőhelyeket ellenőrizni. (melyik megyéről vagy munkáltatóról van szó?
2012. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tertuvevenyes ajánlott levelet írj, az meg kell hogy kapjak es kénytelenek lesznek válaszolni is.
2012. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Kiderült a baki,felvettem az oeppbel a kapcsolatot,de közben meg is érkezett tőlük a levél,hogy a kedves munkáltatóm nem küldte be a munkáltatói igazolást...Szóval még februárig sem lesz pénz,mivel ha végre beküldik,onnantól megint indul a 30 napos elbírálási idő,és 10.-e előtt semmiképp sem utal sem a munkáltató,sem az OEP.. :S :(
2012. dec. 31. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!