Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítségre lenne szükségem....

Segítségre lenne szükségem. Múlt hónapban megszűnt a munkaviszonyom, másfél évet dolgoztam. Szeretnénk babát. Tudok valamit tenni azért, hogy ne gyest, hanem gyedet kapjak?

Figyelt kérdés

tudom, hogy gyed akkor jár, ha a szülés pillanatában épp van munkaviszonyom és a szülést megelőző két évben megvolt a 180 nap de lehet hogy már 360. a vállalkozói igazolvány kiváltása például annak számít? (kozmetikus vagyok, el tudnék helyezkedni vállalkozóival) ha most kiváltom akkor fogok gyedet kapni és beleszámít majd a másfél éves munkaviszonyom is ami előtte volt?

tud valaki segíteni ebben?

bármilyen megoldás érdekel.



2013. jan. 26. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen beleszámít, a másfél éved. Amúgy 360 nap kell. Ha a gyerek 2 éves koráig szeretnél gyedet kapni, akkor ha jól tudom 568 nap kell. Valóban kell bejelentett munkaviszonyodnak lennie a gyed igénylésekor. Egyéni vállalkozóként is tudsz gyedet igényelni, persze a megfelelő járulékok fizetésével.
2013. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

tehát ha mondjuk 2014 január 1-én születik meg a baba, akkor 2012.január 1-től nézik a jogviszonyt?így értendő a szülést megelőző két naptári év a gyedre vonatkozóan?

ha kiváltom a vállalkozóit, akkor úgy mennyire leszek bejelentve,ezt tudod esetleg?

köszi a segítséget!!:)

2013. jan. 26. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 2014-ben szülsz, akkor igen, a 2012 és 2013-as évet nézik. Ha egyéni vállalkozóként dolgozol, vagyis saját magad viszed a vállalkozást, végül is te döntöd el, hogy mennyire jelented be magad, annak a függvényében fizeted a járulékokat. Bejelentheted minimálbérre is magadat, de nagyobbrészt abból fogják a gyeded is számolni, ami nem nagy összeg. Viszont, ha elmész gyedre, a vállalkozásban már nem működhetsz részt, ugyanis semmilyen keresőtevékenységet nem lehet gyed alatt folytatni.
2013. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem azzal nincs is probléma, utána már úgysem dolgoznék.

tehát akkor csak a szülés évét nézik? nem néznek hónapot?

úgy értem ha év közepén szülnék,tegyük fel 2014. júniusában, akkor 2012.jún-2014 júniusig nézik a jogviszonyt, vagy 2012,2013at néznek?

ez a vállalkozóis téma elég bonyolultan hangzik, azt hiszem jobb lesz felkeresni egy könyvelőt.

inkább fizetek többet magam után, de kapjak többet szülés után, legalábbis szerintem.

2013. jan. 26. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, a teljes évet nézik. Vagyis 2012.jan.1-től, 2013. dec. 31-ig.
2013. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a teljes évet nézik!


A szülést megelőző két éven belül azt jelenti, hogy ha 2014. augusztus 1-én szülsz, akkor a 365 (nem 360!) napnak 2012. augusztus 1 és 2014. augusztus 1 között kell meglennie.

2013. jan. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!