Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű mviszony...

Határozott idejű mviszony lejár máj. Meghosszabbítani nem fognak (de persze most lettem terhes, ) ha a határozott idő lejárta után elmegyek munkanélkülire akkor jár a tgyás és gyed?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok és 6 órás munkában. A kisfiam novemberben lesz 3 éves. Próbálkoztunk hónapokig de a ciklusom összevissza volt , hormon problémák is adódtak így "feladtuk" a dolgot. Visszamentem dolgozni, de határozott időre tudtak felvenni(helyettesítek). A határozott idejű munkaviszony május 10.én lejár. Jogosult vagyok ugyan elvileg 3 hó munkanélkülire de az nem tart ki a szülés napjáig így. A szülés várható időpontja szept. 13.

Közben gyesen is vagyok a fiammal. Ilyenkor mi a helyzet?



2013. febr. 4. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszonyod mikor szülsz, csak a GYES jár!!!
2013. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a szülés elött lejár a munka nélkülid és még tgyásra sem tudsz akkor lemenni, akkor csak a gyes jár.
2013. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy is! Ha megvan a 365 napod az elmúlt két évben, akkor jár a TGYÁS és a GYED is!

Írj emailt "előzetes állásfoglalás kérése" címmel a kmrep@oep.hu-ra és írj le mindent.

Engem vissza is hívtak egy hét múlva és meg tudtam beszélni a hölggyel, hogy lenne a legjobb! Nagyon kedves volt!

Szóval érdemes GYES-en lenned, utána igényelni az álláskeresési járadékot (együtt nem lehet!). Most nézem, hogy novemberig jár! Akkor számolj vissza úgy, hogy szülés időpontja - 28 nap (ekkor igényelheted a TGYÁST) - az álláskeresési járadék ideje (úgy kalkulálj, hogy maradjon kb. 1 heted belőle, mert ha lejár a TGYÁS, akkor utána vissszamész álláskeresésire, onnan igényelheted a GYED-et). Ha megvan az időpont, akkortól menj el álláskeresésire, mert az több, mint a GYES.

Azért menj el előtte a munkanélküli hivatalba és kérdezd meg, hogy mennyi időre jár az álláskeresési járadékod, és figyelj az időpontokra!

Remélem érthető voltam...

2013. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm közben olvasgatom itt a szabályokat és úgy van elvileg hogy tgyás akkor is jár ha a biztosítási idő 42 nappal a szülés előtt szűnt meg (vagy ugye annál kevesebb) tehát lehet PONT kihúzom így...
2013. febr. 4. 16:15
 5/7 A kérdező kommentje:
3 as jaj nagyon köszi!!! Írni fogok nekik remélem pont meglesz mert ez így nagyon dühítő vagyis dehogy dühítő hiszen babát várok végre:DD csak az a dühítő hogy 20 éves korom óta dolgozok nagyrészt határozatlan időben dolgoztam, aztán ugye terhes lettem a kisfiammal utána meg csak nem akart sikerülni a tesó. Most meg ahogy lemondtunk a dologról összejött , és így csak gyest kapnék mint más aki semmit se dolgozott életében.... (35 vagyok)
2013. febr. 4. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Hát igen, ez a Murphy... :)

Én munkanélküliként lettem terhes, úgyhogy értem mit mondasz! Igaz, nekem ő már a 3. gyermekem. Én is több, mint 18 éve dolgozom, engem is dühített volna, ha nem kapnék semmi a GYES-en kívül.

Sok sikert kívánok! És egészséget!

2013. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, a tgyás valóban jár akkor is, ha 42 napon belül szülsz, de ekkor már a gyed nem fog járni, erre nem árt figyelned.

Ahogy előttem leírták, úgy érdemes elmenned álláskeresésire, hogy maradjon a tgyás lejárta utánra is.

Azt is megteheted, hogy június 1.én mégy álláskeresésire, és augusztus 16-ig kapod (ez 77 nap, marad 13) augusztus 17-el elmégy tgyásra. A tgyás 168 napig jár, a lejárta után igényeld megint az álláskeresésit, és a folyósítása alatt a gyedet.


De maradhatsz gyesen is augusztus 16-ig.

2013. febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!