Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így dolgozhatnék gyed/gyes...

Így dolgozhatnék gyed/gyes mellett?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásom van, ami annyit takar, hogy saját készítésű termékeket árulok, melyeket itthon készítek el (és itthon is értékesítem)

Ezt a tevékenységemet szüneteltetnem kell ha gyesre megyek?



2013. febr. 17. 00:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
gyed mellett nem lehet dolgozni. gyes mellett igen, a gyerek 1 éves korától heti 30 órában, vagy otthon korlátlanul. ha dolgozol a saját vállalkozásban, akkor nem mehetsz se gyed-re, se gyesre.
2013. febr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És akkor is ha nem vállalkozói engedélyem van, csak simán kistermelő vagyok?
2013. febr. 17. 01:35
 3/22 anonim ***** válasza:

ha dolgozol, nem lehetsz gyed-en. egyáltalán, semmilyen munkát nem lehet gyed mellett végezni.


[link]

2013. febr. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Gyed mellett csak feketén tudnál dolgozni.
2013. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

gyed mellett semmilyen munka!! Kistermelői se, semmilyen.

Csak gyes mellett, heti 30 órában, illetve ha otthon dolgozol, azt korlátlan időben lehet.

2013. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
a gyerek 1 éves korától!
2013. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem olyan rég indult be ez vállalkozás szerűségem, de mire meglesz a babó, addigra tuti nem lesz 265 biztosított napom (előtte munkanélküli voltam) így azt hiszem a gyed nekem nem is járna. Hát nem tudom, tanácstalan vagyok.
2013. febr. 17. 14:57
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 biztosított napodnak.

Ha gyesre mész, akkor se dolgozhatsz a gyerek 1 éves kora előtt. Olyat tudnál csinálni, hogy esetleg nagymama megy gyesre, vagy a párod gyedre, gyesre. De ha a párod megy gyedre, akkor ő nem dolgozhat semmit.

2013. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy előtte lévő 2 évben kell meglennie a 265 biztosított napnak, de nekem sajnos nem volt meg, mert levelezőn jártam egyetemere, munkát nem találtam, és kb 8 hónapja indult be igazán a termékeim árusítása, de nemsokára szülök, nem lesz meg az egy év. A férjem nem mehetne gyedre, mert túl nagy lenne a jövedelemkiesése a gyed maximalizálása miatt.

Nyugdíjas korú elmehet gyedre? Nagyon nagy szükségem lenne valamilyen kiskapura, mert ezt a munkát könnyedén tudnám csinálni a kisbabám mellett itthon, mert abszolút nem veszi sok időmet igénybe, illetve nem szeretném, ha 1 év alatt teljesen tönkremenne az, amin eddig felépítettem.


Nem vagyok karrierista, ne értsetek félre, de a sok sikertelen munkalehetőség után úgy örülök, hogy végre összejött nekem is valami tök jó dolog, ami a sajátom, és pénzt is keresek vele.

Úgy érzem, hogy ezzel szebb jövőt tudnánk biztosítani a picikénknek, ráadásul folyton vele lehetnék munka közben is.

2013. febr. 17. 15:18
 10/22 A kérdező kommentje:
*365
2013. febr. 17. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!