Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 5 honap munkaviszony utan el...

Kalapacs Patricia kérdése:

5 honap munkaviszony utan el mehetek 1 honapos terhesen tappenzre?

Figyelt kérdés

A kerdeseim ezek lennenek:

Elmehetek -e mar most tappenzre?

Ha igen milyen juttatasokat kaphatok meg szules utan? Kaphatom-e a tgyast illetve gyedet?

A fonokom kijelentette hogy ezentul ki kell fizzessem neki a TBmet mibden honapban,kulonben eltanacsol...



Borzaszto tanacstalan vagyok..



2013. ápr. 29. 11:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lemaradt az hogy a brutto jovedelmem 87ezer forint..
2013. ápr. 29. 11:55
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
Hát így ne számíts semmi jóra! :( Ahhoz, hogy gyed-et kapj, legalább egy év folyamatos munkaviszonynak lenni kell!! Tehát így csak gyes-t fogsz kapni. A többihez én nem tudok hozzászólni.
2013. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
En ertek ehhez a legkevesbe. Lehet hogy butasagot kerdezek. Ha el tudok menni tappenzre azt nem szamitjak bele a munkaviszonyba? Mert ha igen akkor kihuzok itt meg par honapot..
2013. ápr. 29. 12:04
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

A táppénz annyi ideig jár, amennyit dolgoztál. Tehát esetedben 5 hónapig.


Tgyás és gyed feltétele legalább 1 év munkaviszony.


Miért kell táppénzre menned?

2013. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, mi az, hogy ki kell fizessed NEKI a TB-t? Azt eddig is Te fizetted az államnak, csak ők max. a bérszámfejtésnél már befizették helyetted előre ugyebár. Akkor most duplán fizessél TB-t? Vagy ők eddig nem fizették be? Az gáz. Akkor igazából semmire sem számíthatsz.


Egyébként igaza van előzőnek. Gyest fogsz csak kapni sajnos.

2013. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
1. válaszadó vagyok. Milyenek a körülmények a munkahelyeden? Nem tudnál lehúzni még 7 hónapot? Tudom hogy nagyon sok, de nem lehet megoldani? Ha nyugis munkahely, és nem vagy veszélynek kitéve, (irodai alkalmazott...) akkor célszerű lenne valamit kiokoskodni. Kérj tanácsot a védőnőtől!
2013. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy savanyusagot arusito uzletben dolgozok eladokent. heti ketszer kapokb 150-200kilonyi arut amit bizony meg kell mozgatnom. Tappenzre nem kell mennem. Egyszeruen csak kitolasnak erzem ezt az egeszet.. Es arra gondoltam hogyha el tidok menni akkor az is ugyanugy biztasitja a munkaviszonyomat tovabb.. Ha nincs sok valaaztasom maradok. Egyszeruen gondoltam van valami mas lehetoaeg is...
2013. ápr. 29. 12:16
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

Emelgetned nem szabad, azt csinálja más.


Sajnos van ez úgy, hogy csak a munka marad mint utolsó megoldás....

2013. ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Elmehetsz táppénzre,a főnököd hülyeségeket beszél,mi az, hogy eltanácsol?

Ha a próbaidőd lejárt,nem határozott időre szól a szerződésed és írásban bejelented azt,hogy várandós vagy nem tehet ki és kapod a táppénzt,neked semmit nem kell fizetni! Gondolom vállalkozónál dolgozol,azok ilyenek.

A tgyáshoz és gyedhez 365 napnak kell lennie 2 éven belül (megszakítással is lehet) amibe a táppénz is beleszámít.

Tehát van 5 hónap+8 hó táppénz lesz az is megvan 365 nap.

Táppénz a jövedelmed 60%-a,Tgyás 70%-a,Gyed 70%.

Ezenkívül szülés után kapsz egyszeri anyaságit(4 orvosi pecsét kell) 64000.-,+családi pótlék 12200.-

2013. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan mit érzel kitolásnak magaddal szemben?
2013. ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!