Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Segítene megválaszolni valaki?...

Segítene megválaszolni valaki? Érdemes újra menni az OEP-hez vagy maradok az Államkincstárnál? Kistesó kérdés! Bővebben folyt.

Figyelt kérdés
A kistesó GYES ideje alatt születik meg (meghaladom a 180 nap gyesen töltött időt). A nagyobbikkal előtte 4 órában voltam bejelentve és a tgyás meg gyed pár ezer forinttal jött ki többre, mint a gyes, de az is számít, ott igényeltem. Most vajon mit számítanak a tgyás/gyed alapjának? Kapok-e most is többet vagy még maga a gyes is több attól? Van ilyen szabály, hogy "Ha a GYES időtartama meghaladja a 180 napot, akkor a minimálbér lesz a TGYÁS és a GYED alapja" Na ez akkor hogy érvényes, ha csak 4 órás voltam előtte? Voltam bent az OEPnél érdeklődni, de az a nő semmi használhatót nem tudott mondani, de akkor meg kihez forduljak? Jártas itt valaki ebben?

2013. máj. 25. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a 180 bérezett nap a táppénznél van!

Ha nincs 180 bérezett napod, akkor a minimál brrből számolják a táppénzt.

Ha gyednél nincs bérezett napod, akkor a papíron lejelentett fizud után kapod majd.

2013. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked nem a minimálbér lesz az alap. Ez azokra érvényes, akik több mint 180 napot vannak gyesen és a szerződés szerinti bérük több, mint a minimálbér. Ha neked kevesebb a bruttó béred, mint a minimálbér, akkor a 4 órás béredet veszik alapul. Tehát neked szinte mindegy, hogy táppénzre jössz el, vagy maradsz gyesen, mindenképp a 4 órás szerződés szerinti bér lesz a tgyás és gyed alapja.
2013. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
AKkor lényegében ugyanaz minden! Köszönöm, előző válaszoló! :)Így nagy pocakkal már nincs türelmem megint kivárni a sort, ami itt van az OEP-nél..
2013. máj. 26. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!