Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért nem kaptam meg ma a...

Miért nem kaptam meg ma a családi pótlékot és a gyest? Más is járt így? Bankszámlára kapom, és ha nem jött közbe hétvége, vagy ünnep,3-ig mindig megkaptam, kivéve most.

Figyelt kérdés
Eléggé dühítő, mert elhiszem, hogy azok, akik a késedelmes utalásról tehetnek, keresnek annyit, hogy nem a küszöböt eszik hónap végén, és nem kell fillérre beosztaniuk minden pénzt, de kisgyerekes családok többségénél ez nem így megy. :(
2013. jún. 3. 10:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden honap elso munkanapjan utalnak, vagyis ma. Valaki ma, masoknal holnap kerul jovairasra. Ha eddig 3-ig mindig megkaptad, akkor valoszinu az azert volt, mert nem hetfore esett 3-a. Szombat volt elseje, akkor nem kezdtek el utalni.

6 hos kislany anyukaja

2013. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Nagyjából SENKI nem kapott ma. Mindig a hónap 1. munkanapján utalnak, és ez általában csak a 2. nap érkezik

És ne háborogj, nem a gyesre kell szülni, és nem épp csak kiszámolni.

2013. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Milyen késedelmes utalásról beszélsz???

A hónap első munkanapján utal a Kincstár a bankoknak, ez ma van. Holnap meg jóváírják.


És tudom, erre jön majd a de 4 órán belül... Nem, nincs 4 órán belül.

2013. jún. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 krisztivan ***** válasza:
100%
"ha nem jött közbe hétvége,vagy ünnep" hát most közbejött.
2013. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm, akkor értem, hogy miért nem kaptam ma. Második meg akkora tapló vagy, hogy nem igaz!!! Én a helyedben szégyellném magam, és kívánom, hogy ne kerülj olyan helyzetbe, mint mi!!! Képzeld, dolgoztam, gyedet is kaptam, csak az lejárt, és a kislányom állapota miatt az orvosok és a szakértői bizottság azt mondta, hogy ha lehet, ne menjek vissza 3 éves koráig dolgozni (és egyébként a melóhelyem is csak a gyes lejárta után akar visszavenni).
2013. jún. 3. 10:50
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sincs okod felháborodni, június első munkanapja ma van, hivatalosan ma kell utalniuk, amit holnap írnak jóvá a bankszámlákon. Kisebb bankok esetleg ma, de azok nagyon kevesen vannak.

A segélyekre, családi pótlékra nem érvényes a 4 órán belüli szabály, miszerint az utalás után 4 órán belül a számlán kell lennie a pénznek.

Ne idegeskedj, ha a hétvégét kihúztátok, akkor még a mai napot talán túlélitek. Ha gyermeked elmúlt 1 éves, heti 30 órában dolgozhatsz a gyes mellett és akkor talán kicsit jobb lesz hónap végén is:)

2013. jún. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

De nem értem mit háborogsz? A saját kérdésedre is választ adsz "ha nem jött közbe", hahóó, 1.-je szombat volt, ma 3. van hétfő, ma utalnak.

Vagy mitől vagy összezavarodva?

Azért ne általánosítsunk, a családok többsége nem a gyesre vár, hogy érkezzen, esetleg munka mellett. Ha meg ennyire nincs, akkor az ember fogja magát, és elmegy ha más nem valami 4 órás takarító melóba...

És lehet, hogy tapló vagyok, sőt biztos, lehet lepontozni, de akkor sem értem az ilyen szülőket. 4 óra mellett jár tvább a gyes, annyit apuka nagymama bárki is kibír a gyerekkel...

2013. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

hát köszi a tippet, én 4 órás munkát sehol nem találok!!!!

örülj, hogy te olyan menő vagy! Mellesleg gazdasági válság van, hatalmas a munkanélküliség, ilyenekkel nem kéne dobálózni...

Ennyi tapló kismamát... Ja, Magyarország én így szeretlek! pff

2013. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem taplók a kismamák,egyszerűen az a döbbenet,hogy a családira és a gyesre vártok,mint a messiásra. Mi lesz,mikor majd a gyereked középiskolás vagy egyetemista lesz? Engem is le lehet pontozni,de kicsit gondolkozzatok már.

.....


Amúgy meg semmiféle késedelmes utalásról szó nincs...

2013. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Aki keres, az talál. A sógornőm egyedülálló szülőként 8 általánossal kevesebb, mint 3 hét alatt talált munkát. Igaz WC-t pucol és takarít, de legalább van, heti 30 órában. És nem egy ismerősöm van, aki bár nyelveket beszél, szakmája, érettségije vn, ilyeneket dolgozik, mert ez van.


Persze, ha az ember a csodára vár, és az ilyen büdös neki, akkor nem fog találni semmit. De olyan NINCS, hogy az ember nem talál semmit.

Ha nem így, akkor az ember ad fel hirdetést, hogy magánlakásokat takarítana, heti 2-szer, ezért egész szép pénzt lehet elkérni.....

2013. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!