Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az adókedvezményt magzatra...

Az adókedvezményt magzatra folyamatosan igényelhetem, vagy majd csak utólag, az adóbevallásnál?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, kérheted már a 91. nap utántól folyamatosan is.
2013. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most kb 154 napos vagyok, és eddig nem igényeltem, ha most igénylem, akk visszamenőleg is megkapom?
2013. jún. 13. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell az orvostól egy igazolás, hogy a magzatod elmúlt 91 napos és azt be kell vinni a munkahelyedre /férjed munkahelyre. Ott ki kell tölteni egy papírt (netről is letölthető, de a pontos nevét nem tudom), azt a papírt a másik fél (te/férj) be viszi a munkahelyére ott lepecsételik és vissza viszitek a kérvényező (te/férj) munkahelyére. Nem ilyen bonyolult, csak hurcibálni kell ide oda. De gyorsan meg van, mi május 5én adtuk be és a 8.-ai fizetésben már benne volt a 10.000Ft. Minden papírt amit be adtok fénymásoljatok le (91 napos igazolás, kérvényezés) mert van, hogy elpakolják és aztán meg kezdhetitek elölről.
2013. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg szerintem nem fogod most megkapni, csak amikor elkészíted az éves adóbevallásod akkor. De ez nem biztos, hogy így van csak én így tudom.
2013. jún. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2013. jún. 13. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért is gondolom, hogy most nem kapod meg visszamenőleg, mert ez nem egy fix 10.000Ft os összeg, ha nem 10.000Ft-tal kevesebb adót vonnak le a fizetésedből. Amit már megkaptál fizetést abból már nem tudnak levonni 10.000Ft -ot.
2013. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg csak jövőre tudod adóbevalláskor visszaigényelni. Ha most viszont júniusban kéred, akkor már jövő hónaptól kapnod kell.

Visszamenőleg pedig attól a hónaptól kell kérned, amelyikben betöltötted a terhesség 91. napját és júniusig, vagyis júniusra már nem igényelheted vissza, ha most igényled.

2013. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

amint megvan az orvosi igazolásod a terhességed tényéről, úgy az ott feltüntetettek alapján a 91. (vélelmezett) naptól jár neked a havi 10 eFt folyamatosan.

Ha eddig nem jelezted a munkáltatód felé, akkor azt minél gyorsabban tedd meg és a következő esedékes bérrel (tehát 2013. június hóra) már meg is kapod és aztán folyamatosan.

Viszont a megelőző hónapokra a tárgyhavi számfejtéssel visszamenőleg már nem tudod érvényesíteni- hanem csak majd 2014. májusában, amikor az éves adóbevallást kell elkészítened. Ott a kedvezmény sorba be tudod tenni (illetve ha a munkáltatód megteszi ezt helyetted, akkor jelezd neki még egyszer a jogosultságodat)


Szép napot kívánok (egy adótanácsadó)

2013. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!